یک نوجوان ایرانی در بین ۶۰ استعداد برتر دنیای فوتبال

توریست مالزی – محمد شریفی، بازیکن ملی پوش سایپا در تیم ملی نوجوانان به عنوان یکی از ۶۰ استعداد برتر فوتبال جهان از نگاه گاردین انتخاب شده است. گاردین به...
توریست مالزی – محمد شریفی، بازیکن ملی پوش سایپا در تیم ملی نوجوانان به عنوان یکی از ۶۰ استعداد برتر فوتبال جهان از نگاه گاردین انتخاب شده است. گاردین به رسم هر ساله ۶۰ استعداد برتر فوتبال جهان را معرفی کرده که در این فهرست نام محمد شریفی، بازیکن تیم سایپا و تیم ملی نوجوانان نیز دیده می شود.

شریفی ۱۶ ساله، رکورددار جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران است. او سال گذشته و در نیم فصل دوم لیگ برتر برای استقلال خوزستان به میدان رفت و در ادامه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرد.شریفی در ابتدای فصل جاری توسط علی دایی به خدمت سایپا درآمد و قراداد طولانی مدتی را با این تیم امضا کرده و زیر نظر اسطوره فوتبال ایران فعالیت می‌کند.

او سال گذشته به همراه تیم ملی زیر ۱۶ سال ایران موفق به کسب مقام نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا شد و توانست مجوز حضور در جام جهانی زیر ۱۷ را بدست آورد. شریفی در آن مسابقات با زدن ۳ گل و بستن بازوبند کاپیتانی نقش مهمی در موفقیت ایران داشت. این بازیکن بوشهری در جام جهانی زیر ۱۷ سال که چند روز دیگر آغاز می‌شود به عنوان یکی از بازیکنان موثر ایران به میدان می‌رود.

در این فهرست ۶۰ نفره نام بازیکنان مختلفی از کشورهای مختلف جهان دیده می‌شود که می‌توان به عراق،‌ مجارستان، یونان، غنا و کشور های صاحب سبکی مانند آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا و… اشاره کرد.

منبع: ایسنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

20 − 18 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^