درخواست از سازمان ملل برای برای کمک به پناهندگان بازداشت شده

توریست مالزی – انجمن پناهندگان Chin از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) درخواست کرده تا در زمان همه گیریCovid-19 ، به وضعیت برخی از پناهندگان در مالزی...

توریست مالزی – انجمن پناهندگان Chin از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) درخواست کرده تا در زمان همه گیریCovid-19 ، به وضعیت برخی از پناهندگان در مالزی توجه کنند زیرا شیوع بیماری و مقررات منع آمد و شد (MCO) بر زندگی این پناهندگان تاثیر نابرابر و اسفباری گذاشته است.

به گزارش نیوز استریت تایمز، اگرچه UNHCR گفت که هیچ پناهنده ای در طول مقررات منع آمد و شد دستگیر نشده، کانون پناهندگان Chin که یک سازمان مردم‌نهاد است اعلام کرده تاکنون حداقل ۷۳ بازداشت ثبت شده است.در مورد علت بازداشت اعلام شده که بازداشتی ها مقررات مهاجرت و MCO را نقض کرده اند.

در این بیانیه آمده است: این نگرانی وجود دارد که این پناهجویان در خطر اخراج یا بازداشت طولانی قرار بگیرند. ما همچنین از UNHCR می خواهیم که کمکهای حقوقی به این پناهندگان ارائه دهد و با تماس تلفنی یا ایمیل به سازمان های مربوطه اعلام کنند که افراد تحت حمایت UNHCR در بازداشت قرار دارند.

این بیانیه همچنین از UNHCR خواسته: سازوکاری برای پردازش درخواست های پناهندگی و بررسی پرونده ها از راه دور ایجاد کند. ما امیدواریم که UNHCR بتواند چالش های جامعه پناهندگان در مالزی را در زمان همه گیری برطرف کند. چالش های معیشتی همچنان نگرانی اصلی است، زیرا اکثر پناهندگان شغل خود را از دست داده اند. این یک نگرانی رو به رشد است و بعید است که بدون هیچ گونه مداخله ای از بین برود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!