آغاز برنامه ده ساله سنگاپور سبز در شرق آسیا

توریست مالزی – نخست وزیر سنگاپور از آغاز اجرای برنامه ۱۰ ساله توسعه پایدار، موسوم به “سنگاپور” سبز خبر داد. به گزارش صدا و سیما،کانال اخبار آسیا اعلام کرد:...
توریست مالزی – نخست وزیر سنگاپور از آغاز اجرای برنامه ۱۰ ساله توسعه پایدار، موسوم به “سنگاپور” سبز خبر داد.

به گزارش صدا و سیما،کانال اخبار آسیا اعلام کرد: دولت سنگاپور منطبق با معاهده پاریس، کاهش تولید “دی اکسید کربن و گاز‌های گلخانه ای” را با تدوین و ابلاغ سیاست‌های جدید برای ایجاد توسعه پایدار و ساختن سنگاپور به عنوان کانون سبز جهان تا سال ۲۰۳۰ میلادی هدف گذاری و عملیاتی کرد.

کاشت درخت در بیش از یک سوم اراضی سنگاپور، توقف رشد خودروسازی اضافه بر نیاز، ایجاد کارخانه‌های سبز با سوخت پاک (سوخت گیاهی و برق) کاهش ۳۰ درصدی تولید زباله، بازیافت ضایعات، مصرف بهینه آب شرب با استفاده از ذخائر آب باران، افزایش دو برابری جایگاه‌های شارژ برق خودرو، تولید سوخت گیاهی و انرژی پاک با استفاده از پنل‌های خورشیدی و افزایش هزار هکتاری فضا‌های سبز مهمترین شاخص‌های تحقق “سنگاپور سبز” برای به صفر رساندن دی اکسید کربن است که در این کشور عملیاتی شد.

دولت شهری که با هدف رعایت استاندارد‌های منطبق با برنامه ۱۰ ساله توسعه پایدار با هدف حذف سوخت‌های فسیلی، ضمن حمایت مالی از بنگاه‌های کوچک اقتصادی با اختصاص اعتبارات ویژه و تجهییز صفحات خورشیدی بر بام منازل مسکونی، برق مورد نیاز ۳۵۰ هزار خانوار سنگاپوری را از طریق منافع حاصل از نور آفتاب، تامین می‌کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

13 + 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!