آمریکا با اعلام ۳ مورد معافیتی جدید صدور روادید برای افغان‌ها را تسهیل کرد

توریست مالزی – دولت آمریکا سه مورد جدید معافیت از تحریم را برای افغان‌هایی که به طور داوطلبانه در «فعالیت‌های تروریستی» نقش نداشته‌اند اعلام کرد تا از این پس...
توریست مالزی – دولت آمریکا سه مورد جدید معافیت از تحریم را برای افغان‌هایی که به طور داوطلبانه در «فعالیت‌های تروریستی» نقش نداشته‌اند اعلام کرد تا از این پس درخواست آنها برای مهاجرت به ایالات متحده یا صدور روادید این کشور به طور خودکار رد نشود.

به گزارش یورونیوز، واشنگتن به طور کلی کلیه افرادی را که عضو «سازمان تروریستی» هستند یا در «فعالیت‌هایی تروریستی» نقش داشته‌اند از ورود به خاک آمریکا منع کرده است. دامنه وسیع تعریف «فعالیت تروریستی» باعث می‌شد تا بسیاری از افغان‌ها در عمل شامل این تحریم شوند.

وزارتخانه‌های امنیت ملی و خارجه ایالات متحده اکنون سه مورد جدید از این تحریم‌ها را برای افغان‌ها اعلام کرده‌اند. معافیت‌های تحریمی جدید در عمل به آن دسته از افغان‌ها که در طول دوره حکومت طالبان در بخش دولتی کار کرده‌اند امکان می‌دهد تا درخواست خود برای مهاجرت به آمریکا یا صدور روادید این کشور را ارائه کنند.

علاوه بر این افرادی که برای امور عادی مانند دریافت گذرنامه، عبور از ایست‌های بازرسی یا موارد مشابه وجهی را به حکومت طالبان پرداخته‌اند شامل تحریم‌های مرتبط با «فعالیت تروریستی» نخواهند شد. یکی دیگر از موارد معافیتی نیز به آن دسته از افغان‌ها بر می‌گردد که با حکومت طالبان مبارزه کرده‌اند.

آمریکا از زمان به قدرت رسیدن طالبان تاکنون بیش از ۷۹ هزار افغان را در خاک خود پذیرفته است. این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود به دنبال وخامت وضع اقتصادی و اجتماعی در افغانستان شمار پناهجویان از این کشور افزایش یابد.


مطالب مرتبط

پاسخی ارسال کنید

*

*

20 − 10 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!