آکواریوم کوالالامپور، گشتی امن در دل اقیانوس ها

توریست مالزی – آکواریوم کوالالامپور یکی از معروف ترین و مشهورترین جاذبه های این شهر است. در هنگام بازدید از این آکواریم شما امکان بازدید از ۵ هزار جاندار...
توریست مالزی – آکواریوم کوالالامپور یکی از معروف ترین و مشهورترین جاذبه های این شهر است.
در هنگام بازدید از این آکواریم شما امکان بازدید از ۵ هزار جاندار مختلف را دارید و این به عبارتی می تواند تداعی کننده ی پیاده روی یکی از بزرگترین اقیانوس های کره زمین باشد در حالی که هیچ خطری را شما تهدید نمی کند و برای یک گشت و گذار خانوادگی گزینه بسیار خوبی است.
جالب است بدانید که ساخت بزرگترین آکواریوم در سال ۲۰۰۲ شروع و در سال ۲۰۰۴ به پایان رسید. مساحت آن حدود ۵۶۰۰ مترمربع و نزدیک به ۲۵۰ گونه از آبزیان مختلف را می توان در آن مشاهده نمود.

بخش های مختلف آکواریوم
این مجموعه تفریحی از بخش های مختلفی تشکیل شده است، در میان ۳۳ آکواریوم مختلف تونلی سرتاسری در ابتدا مسیرتان برای گشت در این مجموعه را خواهید دید که موقعیتی متفاوت را برای تماشای ماهی ها در اختیار شما می گذارد. برای دسترسی به تمام بخش های این آکواریوم نیازی به راهنما ندارید و به راحتی می توانید تا انتهای مجموعه بروید و از تمام بخش های آن دیدن کنید. قطعا تجربه دیدن شنای کوسه ها و غذا دادن به گونه ی مختلف ماهی تفریح هیجان انگیزی خواهد بود.

سمور پنجه کوچک آسیایی
کوچکترین گونه سمور در جهان، سمور پنجه کوچک آسیایی است که می توانید در این آکواریوم از آن دیدن کنید. جالب است بدانید که سمور پنجه کوچک آسیایی موجوداتی بسیار اجتماعی هستند و برای برقراری ارتباط از ۱۲ نوع صداسازی و اشکال سر و صورت خود استفاده می کنند.

قایق شیشه ای
نوبت به ماهی های ریز و جذابی میرسد که دیدن آن ها حالتان را خوب می کند. برای دیدن این ماهی ها باید به سمت قایق شیشه ای بروید، از جمله ماهی های معروفی که در این قایق هستند «دوری و نمو» هستند؛ از دیگر ماهی های این بخش، شقایق ماهی زرد و جراح ماهی زرد هستند.

تونل شیشه ای
حالا رسیده اید به جذاب ترین بخش. خود را آماده کنید که قرار است از درون تونلی شیشه ای بگذرید و نمونه کوچکی از اقیانوس بی کران و موجودات رنگارنگش را در برابر خود ببینید. در این مجموعه یک اکوسیستم تمام عیار به چشم می خورد، از کوسه بگیرید تا ماهی های چند سانتی متر در پیش روی شما قرار گرفته اند. حدود ۴۰ گونه مختلف در این پهنه آبی رنگ جولان می دهند که می توانید ساعت ها به تماشای آن ها بایستید.

مخزن ماهی پیرانا
اولین بخشی که خواهید دید، مخزن ماهی پیرانا است. این گونه از ماهی های پیرانا به نام پیرانای شکم قرمز مشهور هستند که در حقیقت زیستگاه اصلی آن ها آمریکای جنوبی است.

مخزن ژنی
مخزن ژنی جایی هست که در آن مجموعه ای از یک نوع جاندار را در کنار هم نگهداری می کنند. در این آکواریوم مجموعه از خیار سیاه دریایی، کوسه بامبوی راه راه، ستاره دریایی شکلاتی و خرچنگ نعل اسبی نگهداری می شود.

ناحیه الکتریکی
این بخش مخصوص ماهی هایی برقی است، ماهی های برقی نوعی از آبزیان هستند که توانایی تولید میدان الکترونیکی را دارند. گربه ماهی برقی یکی از این نوع آبزیان است که در این آکواریوم زیست می کند.

دیگر بخش های آکواریوم
ماهی های اقیانوس
پیاده روی مرجانی
بخش جنگل های مانگرو
ماهی های ساحلی

دیگر امکانات
آکواتئاتر
سالن گردهمایی
پرداخت با ویزا و مسترکارت
اتاق استراحت
صندلی چرخدار
آسانسور و سطح شیبدار برای دسترسی آسان افراد با کم توانی جسمی
اتاق انتظار
پارکینگ

ایمیل: [email protected]
شماره تماس: ۱۸۸۸ ۲۳۳۳ ۶۰۳+
ساعات بازدید: روزانه ۱۰:۰۰ تا ۲۰:۰۰ (لازم به ذکر است که بگوییم آخرین ورودی ساعت ۱۹:۰۰ است.)
آدرس: Kuala Lumpur Convention Centre, Kuala Lumpur, Malaysia

ورودی آکواریوم کوالالامپور
ورود کودکان زیر ۳ سال رایگان است.
منظور از کودکان، بچه های ۳ تا ۱۲ سال هستند.
منظور از کهنسالان، افراد بالای ۶۰ سال است.

هزینه ها به ترتیب زیر است:
بزرگسالان: ۶۹ رینگت مالزی
کودکان: ۵۹ رینگت مالزی
کهنسالان: ۴۹ رینگت مالزی
افراد کم توان و ناتوان جسمی: ۱۵ رینگیت

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!