آیا مالزی همانند انگلستان، در فکر باز کردن کشور است؟

توریست مالزی – با واکسیناسیون بیشتر افراد، کشور باید آماده شود تا نحوه واکنش به تعداد بالای روزانه کووید را تغییر دهد و در عوض توجه خود را به...
توریست مالزی – با واکسیناسیون بیشتر افراد، کشور باید آماده شود تا نحوه واکنش به تعداد بالای روزانه کووید را تغییر دهد و در عوض توجه خود را به بستری شدن و مرگ و میر معطوف کند.

به گزارش استار، خیری جمال الدین گفت: که داده ها نشان داده اند که میزان مرگ و میر و بستری شدن در لحظه رسیدن میزان واکسیناسیون به ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش می یابد.

خیری، وزیر برنامه ملی ایمن سازی کووید – ۱۹ گفت: واکسیناسیون کلید اصلی برنامه بهبودی کشور است و انتظار می رود مالزی تا پایان ماه آگوست حداقل به ۳۰٪ میزان واکسیناسیون برسد. تا آن زمان دیگر نباید به اعداد و ارقام مبتلایان توجه شود، بلکه کاهش میزان مرگ و بستری در بیمارستان در الویت است تا سیستم بهداشت و درمان تحت فشار قرار نگیرد. روش جدید بررسی کووید – ۱۹ پس از رسیدن به آستانه مشخصی از واکسیناسیون، در تعداد مبتلایان و ارقام نیست.

وی گفت: ‘تعداد مبتلایان ممکن است زیاد باشد، اما این دیگر ملاک نیست، بلکه باید اطمینان حاصل شود که افراد از کووید – ۱۹ نمی میرند. ممکن است واکسن ها نتوانند انتقال بیماری را مهار کنند، خصوصاً با انواع قابل انتقال بیشتر مانند دلتا، اما ثابت شده است که در کاهش میزان بستری در بیمارستان و مرگ و میر موثر است.

وی انگلستان را مثال زد و گفت: علی رغم تعداد زیادی از موارد روزانه پس از واکسیناسیون، این کشور تمرکز خود را برای کاهش وضعیت تغییر داده است. بریتانیا در حال حاضر با بیش از ۳۰،۰۰۰ مورد در روز به دلیل نوع دلتا و به دلیل این که شروع به باز شدن کرده است، روبرو است. می بینید که استادیوم ها برای مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۰ پر هستند و مردم ماسک ندارند. این تعداد افزایش می یابد اما انگلستان شروع به بررسی بستری شدن در بیمارستان و همچنین میزان مرگ و میر کرده است.

بر اساس داده های مرکز علوم و مهندسی سیستم دانشگاه جان هاپکینز، میزان مرگ و میر کووید – ۱۹ از ۲۷ ژانویه امسال که ۱۷۲۵ مورد مرگ را در انگلستان ثبت کرده بود، به شدت کاهش یافته و در ۸ جولای، انگلستان ۳۵ مورد مرگ را ثبت کرد.

خیری همچنین گفت ۱۰٪ از کل جمعیت مالزی کاملا واکسینه شده است و ما یکی از شرایط انتقال از مرحله یک برنامه ملی بهبود به مرحله دیگر را بررسی می کنیم. در برنامه واکسیناسیون ملی تاکنون ۱۰.۴ میلیون دوز داده شده است که ۳۰٪ از بزرگسالان مالزی یک دوز واکسن دریافت کرده در حالی که ۱۳.۶٪ دیگر هر دو دوز را دریافت کرده اند.

وی همچنین گفت که این برنامه از ۵ جولای به طور مداوم بیش از ۳۰۰،۰۰۰ دوز بوده است که در ۸ جولای به ۳۷۶،۹۰۹ رسید. روز گذشته، مالزی ۹ هزار و ۱۸۰ مورد جدید، ۷۷ مورد مرگ و ۵ هزار و ۷۱۳ مورد بهبود را ثبت کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

13 − 10 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!