آیا همه گیری دیگری در راه است؟ در مورد باکتری گوشت خوار ژاپن چه می دانیم؟

توریست مالزی – وزیر بهداشت، داتوک سری، دکتر زولکفلی احمد، گفت: دولت فدرال قبل از تصمیم گیری در مورد عفونت مرگبار ‘باکتری گوشت خوار’ که به سرعت در ژاپن...
توریست مالزی – وزیر بهداشت، داتوک سری، دکتر زولکفلی احمد، گفت: دولت فدرال قبل از تصمیم گیری در مورد عفونت مرگبار ‘باکتری گوشت خوار’ که به سرعت در ژاپن در حال گسترش است، به دنبال اطلاعات بیشتر از سازمان های بهداشت جهانی مانند سازمان بهداشت جهانی (WHO) است.

به گزارش نیواستریت تامیز، دولت فدرال قبل از تصمیم گیری در مورد اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از مالزی در برابر شیوع، به دنبال اطلاعات بیشتر از ارگان های بهداشت جهانی مانند سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مورد عفونت مرگبار ‘flesh-eating bacteria’ است که به سرعت در ژاپن در حال گسترش است.

وزیر بهداشت گفت: این وزارتخانه بلافاصله پس از کسب اطلاعات در مورد عفونت موسوم به streptococcal toxic shock syndrome (STSS) از WHO یا مقررات بین المللی بهداشت (IHR) اقدامات کنترلی را تدوین و اجرا خواهد کرد. تاکنون این موارد STSS به مرکز آمادگی و واکنش در برابر بحران وزارت بهداشت (CPRC) نرسیده است. بنابراین، بلافاصله هنگامی که ما به‌روزرسانی‌ها (در مورد بیماری) را دریافت کردیم، می‌توانیم اقدامات کنترلی انجام دهیم.

بر اساس گزارش ها، موسسه ملی بیماری های عفونی ژاپن (NIID) از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۱۹ مورد STSS را گزارش کرده است. STSS که به عنوان streptococcal toxic shock syndrome نیز شناخته می شود، یک بیماری با شروع ناگهانی است که عمدتاً توسط استرپتوکوک گروه A ایجاد می شود. علائم اولیه معمولاً شامل گلودرد، تب، از دست دادن اشتها، اسهال، استفراغ و سایر مشکلات گوارشی و همچنین علائم سپتیک مانند فشار خون پایین است.

STSS عمدتاً از طریق قطرات مخاط بینی یا گلو و تماس با زخم ها منتقل می شود. اگر به موقع درمان نشود، می تواند منجر به آسیب بافت نرم، نارسایی تنفسی، نارسایی کبد، نارسایی کلیه و نارسایی چند عضوی شود که میزان مرگ و میر بیش از ۳۰ درصد است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!