آیین نامه های جدید دولت مالزی در زمان مقررات بهبودی

توریست مالزی – Rapid Rail KL در اطلاعیه ای اعلام کرد. فاصله اجتماعی در کلیه قطارهای ریلی و اتوبوس ها همجنان به قوت خود باقی است و زمانی پایان...
توریست مالزی – Rapid Rail KL در اطلاعیه ای اعلام کرد. فاصله اجتماعی در کلیه قطارهای ریلی و اتوبوس ها همجنان به قوت خود باقی است و زمانی پایان می یابد که دولت دستور آن را صادر کند.

به گزارش رسانه های مالزی – جلسات و کارگاه های آموزشی، مجاز به برگزاری هستند اما باید رویه های ایمنی و بهداشتی را که توسط شورای امنیت ملی و وزارت بهداشت صادر شده است، اعمال نمایید.

– فعالیت های کوهنوردی از ۱۵ ژوئن مجاز خواهد بود.

– داتوک سری اسماعیل صبری، وزیردفاع مالزی گفت: مجوز اقامت بیشتر نمازگزاران برای پیوستن به نماز جماعت در مساجد، معابد و سایر اماکن مذهبی با توجه به اندازه مکان عبادت به زودی اعلام می شود. اما فقط مالزی ها اجازه دارند، در نماز جماعت و نماز جمعه در مساجد شرکت کنند.

– مدارس پس از دریافت مجوز از وزارت بهداشت، در مراحل مختلف بازگشایی می شوند. که توسط وزیر آموزش و پرورش امروز ۱۰ ژوئن اعلام خواهد شد. با این حال ، معاون وزیر آموزش و پرورش گفت که مدارس سراسر کشور فقط برای دانش آموزان فرم پنج، فرم شش، حرفه ای و Sijil Tinggi Agama باز می شوند. بیش از ۳۰۰،۰۰۰ دانش آموز در این گروه دو هفته پس از اعلام به مدارس برمی گردند و در هر کلاس بین ۱۶ تا ۲۰ دانش آموز مجاز هستند. این دستورالعمل ها برای همه مدارس بسیار روشن و واضح است که باید از روش عملکرد استاندارد (SOP) پیروی شود.

– کلیه ثبت نام های ازدواج غیرمسلمانان باید قبل از ۳۱ ژوئیه انجام شود. همچنین اجازه داده شده که ثبت نام ازدواج در ۱۷۱ خانه عبادت تعیین شده انجام شود.

– دکتر نور هشام گفت: از آنجایی که تعداد موارد مبتلایان مالزیایی که از خارج به کشور بر می گردند کم است و هزینه قرنطینه در هتل ها زیاد است، مطابق دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی (WHO) به مدت ۱۴ روز در خانه خود قرنطینه می شوند.

– رستوران ها، غرفه ها و فروشگاه های ۲۴ ساعته مجاز خواهند بود تا ساعت ۱۲ صبح فعالیت کنند.

– پناهندگان روهینگیا که وارد مالزی می شوند پذیرفته نمی شوند و به بنگلادش برگردانده می شوند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!