ابتلا به کرونای۵۰ درصد مسافران ورودی از چین به میلان

توریست مالزی – برگزاری نشست اضطراری کمیته امنیت بهداشتی اروپا / احتمال آغاز موج هشتم کرونا در ایران؛ شناسایی سه مورد ابتلا به زیر سویه‌های جدید اومیکرون به گزارش...
توریست مالزی – برگزاری نشست اضطراری کمیته امنیت بهداشتی اروپا / احتمال آغاز موج هشتم کرونا در ایران؛ شناسایی سه مورد ابتلا به زیر سویه‌های جدید اومیکرون

به گزارش یورونیوز، کمیته امنیت بهداشتی اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه از کشورهای عضو این اتحادیه خواست تا همزمان با بازگشایی مرزهای چین، اقدامات مشترکی را علیه بیماری کووید۱۹ به اجرا بگذارند. این کمیته که یک گروه مشاوره غیررسمی در مورد امنیت بهداشتی در سطح اروپاست، پس از برگزاری نشست اضطراری خود در مورد وضعیت شیوع ویروس کرونا در چین اعلام کرد که «هماهنگی در مواجهه ملی با تهدیدات جدی مرزی برای سلامت بسیار مهم است». در ادامه این پیام آمده است: «ما باید به طور مشترک اقدام کنیم و به همین منظور به گفتگوهای خود را ادامه خواهیم داد.»

این نشست پس از آن برگزار شد که ایتالیا انجام آزمایش تشخیص ویروس کرونا را برای تمامی مسافران ورودی از مبدا چین الزامی کرد. البته تصمیم وزارت بهداشت ایتالیا در پی انتشار خبر تایید ابتلای نیمی از مسافران دو پرواز ورودی به فرودگاه میلان از مبداء شهرهای چین به زیرسویه‌های اومیکرون اتخاذ شد.

سخنگوی کمیسیون اروپا نیز در گفتگو با یورونیوز تایید کرد که زیر سویه بی‌اف۷ (BF7) اومیکرون که در چین همه‌گیر شده، در حال حاضر در اروپا وجود دارد ولی سرایت آن سرعت قابل توجهی ندارد. البته او تاکید کرد که به محض مشاهده شواهد نگران کننده، کشورهای عضو اتحادیه به سرعت اقدام‌‌های لازم را اتخاذ و به اجرا خواهند گذاشت. در همین حال، ایالات متحده نیز تصمیم گرفته تا ارائه نتیجه منفی آزمایش تشخیص ویروس کرونا را برای مسافران ورودی از چین الزامی کند.

پس از لغو اجرای سیاست «کووید صفر» از سوی دولت چین که در پی اعتراض‌های خیابانی علیه محدودیت‌های کرونایی صورت گرفت، شمار ابتلا به بیماری کووید۱۹ در شهرهای مختلف این کشور شتاب گرفته و همین اتفاق موجب ایجاد نگرانی‌های جهانی در مورد شکل‌گیری موج تازه همه‌گیری کرونا شده است.

سه کشور ژاپن، تایوان و هند نیز اقدامات پیشگیرانه‌ای را پس از تصمیم دولت چین برای جلوگیری از شیوع سویه جدید اومیکرون در کشورشان آغاز کردند.
پزشکان اروپایی علاوه بر علائم رایج کرونا، علایم گوارشی را نیز برای این سویه جدید اومیکرون ثبت کرده‌اند.

نخستین موارد ابتلا به زیر سویه‌های جدید اومیکرون با نام‌های BQ۱ و XBB در کشور شناسایی شد که از آغاز احتمالی موج هشتم کرونا حکایت دارد. پدرام پاک آئین، سخنگوی وزارت بهداشت در همین باره گفت که با شناسایی سه مورد ابتلا به زیر سویه‌های جدید اومیکرون در کشور و با توجه به سرعت انتقال بالای این زیرسویه‌ها، احتمالا در روزهای آینده شاهد افزایش آمار ابتلا به اومیکرون خواهیم بود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!