درخواست اتاق‌های بازرگانی آلمان و ژاپن برای تغییر سیاست گذاری Covid-19 در مالزی

توریست مالزی – اتاق بازرگانی و صنایع آلمان و مالزی (MGCC) و اتاق تجارت و صنعت ژاپن و مالزی (Jactim) از نخست وزیر مالزی خواستند که رویکرد هدفمندی در...
توریست مالزی – اتاق بازرگانی و صنایع آلمان و مالزی (MGCC) و اتاق تجارت و صنعت ژاپن و مالزی (Jactim) از نخست وزیر مالزی خواستند که رویکرد هدفمندی در مقابله با کووید۱۹ اتخاذ کند که مناسب صنعت و تجارت باشد و اثربخشی محدودیت های موجود را ارزیابی کند.

به گزارش مالیزیا کینی، در نامه MGCC خطاب به محی الدین یاسین، نخست وزیر آمده است: از دولت می خواهیم که رویکردی هدفمند را اتخاذ کند که به شرکت ها اجازه می دهد از سرمایه گذاری و کارکنان خود محافظت و برای پیشبرد تولید و تجارت برنامه ریزی کنند. مهمتر از همه، اطلاع‌رسانی مداوم و شفاف ضروری است تا اجرای SOP، نظارت بر آن و اجرای طرح بهبود ملی در یک راستا قرار بگیرند.

در این نامه همچنین آمده است: پس از اجرای آخرین مقررات منع آمد و شد پیشرفته (EMCO) در بیشتر مناطق سلانگور و چندین مکان در کوالالامپور، تغییر SOP ها منجر به سردرگمی اعضای اتاق های بازرگانی شده است. EMCO هنوز در سیستم CIMS 3.0 وزارت تجارت و صنعت بین الملل منعکس نشده است اما شرکت های تولیدی برای ادامه کار به نامه های Miti نیاز دارند تا کارکنانشان آسوده و با امنیت به محل کار خود بیایند. برای نمونه، در یک مورد، طبقه بندی اساسی بودن گروهی از واحدها، یک شبه بدون هیچ گونه اطلاع رسانی یا توضیحی لغو شد. در برخی موارد دیگر، پلیس بر داشتن نامه های معافیت از Miti اصرار دارد، در حالی که برخی شرکت ها تحت پوشش Miti نیستند.

اتاق بازرگانی و صنایع آلمان و مالزی در نامه خود نوشته است: اعضای ما در مورد فروپاشی زنجیره تدارکات، بیش از پیش نگران شده اند. اگر فقط به بخش های خاصی اجازه فعالیت داده شود، اما واحدهای تأمین کننده مواد اولیه آنها قادر به فعالیت نباشند، زنجیره تدارکات و تولید از هم گسیخته می شود. این نگرانی مشترک Jactim است که در نامه ای به دولت مالزی منعکس شده است. این نامه پیشنهاد داده با اجازه دادن به خدمات مربوط به تولید از ایجاد اختلال در زنجیره تدارکات و تولید جلوگیری شود. همانطور که از ابتدا بر این امر تأکید کرده ایم، صنعت تولید نمی تواند فعالیت کند، مگر این که زنجیره تدارکات و خدمات مرتبط با آن نیز فعالیت کنند. در حقیقت، اگر مواد اولیه مورد نیاز برای تولید تأمین نشود، تولید نمی تواند آغاز شود. به همین ترتیب، انبار کردن مداوم محصولات و قطعات تولید شده در انبار بدون اجازه از سرگیری فعالیت های فروش و صادرات غیرممکن است.

در نامه Jactim آمده است: ضروری است که زنجیره تدارکات و خدمات مرتبط با تولید پس از مرحله ۱ (برنامه ملی بازیابی) بلافاصله فعالیت خود را از سر بگیرند. هر دو اتاق همچنین در مورد لزوم تقویت برنامه واکسیناسیون نوشته اند. آنها از دولت برای اجرای برنامه ایمن سازی صنعت با مشارکت مراکز عمومی و خصوصی (Pikas) تشکر کرده اما خواستار تسریع واکسیناسیون در سلانگور شده‌اند، زیرا این ایالت بیشترین کمک را به تولید ناخالص داخلی مالزی می کند و نقش مهمی در بهبود اقتصادی مالزی دارد. آنها خواسته اند دولت فدرال برنامه های واکسیناسیون را برای شرکت های مستقر در سلانگور در اولویت قرار دهد.

در همین حال، MGCC از دولت خواست تا برنامه های واکسیناسیون خصوصی را آغاز کند و افزود که اعضای آن آمادگی کافی برای پرداخت هزینه واکسن و سازماندهی واکسیناسیون کارکنان خود را دارند. MGCC همچنین نگران امنیت کارشناسان خارجی و خانواده های آنها در مالزی است زیرا خدمات مهاجرتی در اداره مهاجرت از زمان اجرای آخرین MCO بسته شده است. این بدان معنی است که هیچ برچسب قابل تأییدی برای ویزا در پاسپورت آنها وجود ندارد.

این گزارش اضافه کرد برخی از کارشناسان خارجی که در شرکت های عضو آنها استخدام شده اند از فوریه سال جاری منتظر تعیین وقت برای تأیید برچسب های ویزای خود هستند. این مهاجران به شدت نگران دستگیری و جریمه هستند زیرا نامه تأییدیه دارند اما در گذرنامه خود هیچ برچسب معتبری ندارند. بدون برچسب گذرنامه، مهاجران جدید نمی توانند در لیست حقوق و دستمزد کارفرمایان ثبت شوند و نمی توانند به طور قانونی کار کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 − سیزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!