اتباع خارجی هنوز اجازه ورود به مساجد را ندارند

توریست مالزی – دولت ایالتی جوهور در مالزی اعلام کرد که تعداد نمازگزاران در مساجد پس از بازگشایی در پی شیوع کرونا افزایش یافته و از ۴۰ نفر به...
توریست مالزی – دولت ایالتی جوهور در مالزی اعلام کرد که تعداد نمازگزاران در مساجد پس از بازگشایی در پی شیوع کرونا افزایش یافته و از ۴۰ نفر به یک سوم خواهد رسید.

به نقل از thesundaily، توسرین جاروانتی رئیس کمیته امور دینی اسلامی جوهور در این باره گفت: به دستور سلطان، نماز جمعه و نمازهای جماعت یومینه با حفظ فاصله گذاری اجتماعی در مساجد اقامه خواهند شد.

وی با بیان اینکه نمازخانه و مساجد می‌توانند نمازهای جماعت عید را برگزار کنند، گفت: این مجوز درمورد نمازهای جماعت عید نیز صدق می کند که البته باید از طرف دولت محلی تایید شده باشند. زنان نیز می‌توانند هم در نمازهای عید و هم نمازهای روزانه به مساجد بیایند. با این حال اتباع خارجی با توجه به روال عملیاتی استاندارد شورای امنیت ملی هنوز اجازه ورود به مساجد را ندارند. مجالس مذهبی از جمله گفتگوها و سخنرانی‌ها در مساجد و اماکن مذهبی هنوز مجاز نیستند.

شورای مذهبی اسلامی سنگاپور از امکان بازگشت مسلمانان به اکثر مساجد این کشور برای اقامه نمازهای جمعه خبر داد. بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی شورای مذهبی اسلامی سنگاپور تعداد نمازگزاران برای شرکت در نمازهای جمعه به ۵۰ نفر محدود خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: مساجد سنگاپور برای هر جمعه دو برنامه نیم ساعته نماز با نیم ساعت وقفه در بین دو برنامه برای تضمین مدیریت جمعیت حاضر در مساجد در نظر گرفته اند. نمازگزاران باید با استفاده از سیستم ثبت نام و ذخیره جای آنلاین برای نماز فضای لازم را برای نمازهای یومیه و نمازهای جمعه برای خود مهیا کنند. بدون ذخیره جا که قدم اول است نمازگزاران نمی توانند و اجازه ندارند در مساجد حضور پیدا کنند. بر اساس این روند هر نمازگزار اجازه دارد هر سه هفته یک بار یک مکان برای خود برای شرکت در نمازهای جمعه ذخیره کند. مراسم نماز جمعه در مساجد این کشور حداکثر ۲۰ دقیقه به طول خواهد انجامید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

20 + یازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!