اتحادیه اروپا با پذیرش ۱۹هزار پناهجو تا سال ۲۰۱۹ موافقت کرد

توریست مالزی- کمیسیون اتحادیه اروپا خشنود است که برنامه‌های جدیدش برای توزیع ۵۰ هزار پناهجو موفقیت‌آمیز پیش می‌رود. بسیاری از کشورهای این اتحادیه موافقت خود را با پذیرش ۱۹...
توریست مالزی- کمیسیون اتحادیه اروپا خشنود است که برنامه‌های جدیدش برای توزیع ۵۰ هزار پناهجو موفقیت‌آمیز پیش می‌رود. بسیاری از کشورهای این اتحادیه موافقت خود را با پذیرش ۱۹ هزار پناهجو تا سال ۲۰۱۹ اعلام کرده‌اند.

به گزارش دویچه وله، دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسار امور داخلی اتحادیه اروپا در این باره گفت تاکنون ۱۶ کشور عضو اتحادیه اروپا موافقت خود را با قبول ۳۴ هزار و ۴۰۰ پناهجو تا سال ۲۰۱۹ اعلام کرده‌اند. کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا در ادامه گفت او امیدوار است که کشورهای دیگر نیز موافقت خود را با پذیرش پناهجویان اعلام کنند و کشورهایی که موافقت خود را اعلام کرده‌اند نیز داوطلب پذیرش شمار بیشتری پناهجو شوند.

او همچنین اعلام کرد که توزیع عادلانه پناهجویانی که از ترکیه، خاورمیانه و آفریقا خود را به اروپا می‌رسانند تنها راه است برای ایجاد مسیری قانونی برای پناهجویانی که می‌خواهند به اروپا وارد شوند. دیمیتریس آوراموپولوس اما با تاکید از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا دیپورت پناهجویانی که با تقاضای پناهندگی‌شان مخالفت شده و اجازه اقامت در کشورهای اروپایی را ندارند را به سرعت انجام دهند، زیرا آمار موجود در این رابطه رضایت‌بخش نیست.

کمیسیون اتحادیه اروپا برنامه توزیع پناهجویان را در ماه سپتامبر سال جاری میلادی (۲۰۱۷) اعلام کرد، پس از آن‌که برنامه قبلی‌اش در ارتباط با توزیع ۲۳ هزار پناهجو ناموفق به پایان رسید. کشورهای شرق اروپا مخالف شدید این برنامه بودند. در برنامه جدید توزیع پناهجویان، هر کشور در ازای پذیرش یک پناهجو مبلغ ۱۰ هزار یورو دریافت می‌کند. آلمان هنوز به خاطر بحث‌ها بر سر ائتلاف دولتی نظر خود را در این باره اعلام نکرده است.

کشورهای مجارستان، لهستان و جمهوری چک تا کنون حاضر به پذیرش تقریبا هیچ پناهجویی نشده‌اند. همین موضوع سبب شد که کمیسیون اتحادیه اروپا خواستار مجازات این کشورها به خاطر نقض موازین اتحادیه اروپا شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!