احتمال دائمی شدن فیلتر اینستاگرام و واتساپ در ایران قوت گرفت

توریست مالزی – به دنبال حذف اپلیکیشن های اینستاگرام و واتساپ از استورهای ایرانی مثل کافه بازار و مایکت، احتمال دائمی شدن فیلترینگ این شبکه های اجتماعی در ایران...
توریست مالزی – به دنبال حذف اپلیکیشن های اینستاگرام و واتساپ از استورهای ایرانی مثل کافه بازار و مایکت، احتمال دائمی شدن فیلترینگ این شبکه های اجتماعی در ایران قوت گرفت.

به گزارش گجت نیوز، از چند روز پیش و به دلیل مسائل امنیتی و اتفاقاتی که در کشورمان رخ داده، با دستور شورای امنیت، اپلیکیشن‌های اینستاگرام و واتساپ فیلتر شده‌اند. البته موج جدید فیلترینگ فقط دامن این دو شبکه اجتماعی را نگرفته، بلکه گوگل پلی استور، اپ استور، لینکدین، بازی کلش آف کلنز، وبسایت استارلینک و در آخرین مورد هم اسکایپ فیلتر شده‌اند. علاوه بر فیلترینگ، اختلالات و قطعی‌های گسترده اینترنت ایرانسل، همراه اول و رایتل مشکلات زیادی را برای کاربران به وجود آورده است.

پس از فیلتر شدن اینستاگرام و واتساپ گمانه‌زنی‌های زیادی در این رابطه منتشر شد که آیا این فیلترینگ دائمی خواهد بود یا موقتی است؟ برخی افراد بر این باور هستند که پس از آرام شدن اوضاع، اینستاگرام و واتساپ رفع فیلتر می‌شوند و به حالت عادی خود بازمی‌گردند، اما خیلی‌ها هم معتقدند که مسئولان مدت‌هاست به دنبال بهانه‌ای برای فیلتر کردن اپلیکیشن‌هایی مثل اینستاگرام هستند و حالا از این فرصت برای مسدود کردن دائمی این شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند.

در حالی که بسیاری از کاربران منتظر حل مشکلات مربوط به اینترنت و فیلترینگ شبکه های اجتماعی بودند، امروز مشاهده کردیم که اپلیکیشن‌های اینستاگرام و واتس اپ از فروشگاه اندرویدی ایرانی مایکت حذف شده‌اند. با مراجعه به صفحه این دو اپلیکیشن در مایکت مشاهده می‌کنیم که نوشته شده است:

متاسفانه این اپلیکیشن از حالت انتشار خارج شده است. از این که محدودیت‌های ما را درک می‌کنید، سپاسگزاریم.

پاسخی ارسال کنید

*

*

8 + 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!