احتمال سه ماه CMCO بعد از پایان MCO

توریست مالزی – وزارت بهداشت اعلام کرد (MCO) پایان خواهد یافت، و به دنبال آن سه ماه MCO مشروط خواهیم داشت. به گزارش استار، مدیر کل سلامت دکتر نور...
توریست مالزی – وزارت بهداشت اعلام کرد (MCO) پایان خواهد یافت، و به دنبال آن سه ماه MCO مشروط خواهیم داشت.

به گزارش استار، مدیر کل سلامت دکتر نور هشام گفت: دولت به دلیل اقتصادی، تمایل به اجرای MCO برای مدت طولانی ندارد. ما نمی خواهیم MCO را طولانی کنیم. اگر ما MCO را به مدت چهار هفته تا اوایل فوریه اجرا کنیم و سپس MCO مشروط را به مدت سه ماه دنبال کنیم، امیدواریم که بتوانیم تعداد موارد کووید – ۱۹ را به دو رقم کاهش دهیم. R0 فعلی (میزان ابتلا ) از ۱.۲ به ۱.۰۶ کاهش یافته است، که نشان می دهد موارد کووید – ۱۹ ممکن است کمتر شود.

وی افزود: دوشنبه تعداد موارد ۳،۰۴۸ نفر بود که کمتر از یک شنبه است (۳،۳۴۶ مورد). ما امیدواریم که موارد در ۳۰۰۰ مورد تثبیت شود. در حال حاضر ، R0 از ۱.۲ به ۱.۰۶ رسیده است. اما این کافی نیست. فردا ممکن است کمتر از ۱.۰۶ باشد. اگر کمتر از ۱ باشد بهتر است. بنابراین ما امیدواریم که در دو هفته اول MCO ، تعداد موارد ثابت باشد و هیچ افزایشی نیابد و پس از ۲۷ ژانویه، انتظار داریم تعداد موارد کاهش یابد.

وی گفت: MCO طولانی مدت به ضرر اقتصاد خواهد بود. اگر ما MCO را طولانی کنیم ، اقتصاد ما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. ما باید سلامت و اقتصاد و همچنین زندگی و معیشت را متعادل کنیم.

MCO برای اولین بار از ۱۳ ژانویه در چندین ایالت و سرزمین های فدرال برای مدت دو هفته اعمال شد و در ابتدا قرار بود در تاریخ ۲۶ ژانویه پایان یابد. سپس به تمام ایالت ها و سرزمین های فدرال، به جز ساراواک، گسترش یافت و تا ۴ فوریه ادامه خواهد داشت.

پاسخی ارسال کنید

*

*

نه + 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!