ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو

توریست مالزی – کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی هانگژو در دومین روز از آغاز به کار رسمی این رقابت‌ها موفق به کسب دو مدال برنز و یک مدال...
توریست مالزی – کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی هانگژو در دومین روز از آغاز به کار رسمی این رقابت‌ها موفق به کسب دو مدال برنز و یک مدال نقره شد که هر سه مدال توسط زنان کسب شد.

به گزارش یورونیوز، مبینا نعمت‌زاده، ماینده وزن ۴۹- کیلوگرم تکواندوى زنان، در دیدار نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو با نتیجه ۲۵ بر ۸ مقابل حریفی از چین شکست خورد و به نشان برنز رسید. خانم نعمت زاده در مرحله یک چهارم نهایی حریفی از قزاقستان را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داده و مدال برنز خود را قطعی کرده بود.

رقابت فینال روئینگ ۴ نفره زنان نیز صبح روز دوشنبه با حضور تیم ۴ نفره ایران، چین، اندونزی، قزاقستان و ویتنام برگزار شد که در پایان، تیم زنان ایران شامل نازنین ملایی، مهسا جاور، زینب نوروزی و فاطمه مجلل با ثبت زمان و رکورد ۶ دقیقه و ۵۱ ثانیه و ۸۲ صدم ثانیه و با اختلافی کمتر از ۹ ثانیه نسبت به چین، به مقام دوم و مدال نقره بازی‌های آسیایی هانگژو رسیدند.

فرانک پرتوآذر نیز در جریان رقابت دوچرخه‌سواری‌‌ کوهستان پس از دو ورزشکارِ کشور میزبان در جایگاه سوم قرار گرفت و صاحب مدال برنز شد. خانم پرتوآذر موفق شد، ورزشکار قزاقستانی را که رنک ۱ مسابقات را در اختیار داشت، پشت سر بگذارد و نخستین مدال‌آور رشته دوچرخه‌سواری زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی لقب گیرد.

در روز نخست این بازی‌ها نیز مهسا جاور و زینب نوروزی در فینال A رویینگ دونفره سنگین‌وزن زنان با ثبت زمان ۷ دقیقه، ۱۷ ثانیه و ۸ صدم ثانیه به مدال نقره رسیدند. مرجان سلحشوری، نماینده تکواندوی ایران هم در روز نخست مسابقات و در مرحله نیمه نهایی مقابل حریفی از ژاپن شکست خورد و همراه با نماینده تایوان به طور مشترک مدال برنز را به گردن آویزد.

تیم تنیس روی میز مردان ایران نوشاد و نیما عالمیان و امیرحسین هدایی در تیمی تنیس روی میز نیز با شگفتی‌سازی توانست ژاپن، تیم دوم رنکینگ جهان را شکست دهد و مدال برنز خود را قطعی کند. این نخستین مدال تنیس روی میز ایران در بازی‌های آسیایی طی ۶۵ سال گذشته محسوب می‌شود.

محمد رهبری در شمشیربازی نیز توانست مدال برنز را به دست آورد.

همزمان با انتشار این خبر، چین با کسب ۳۲ مدال طلا، ۱۳ نقره و ۵ برنز در جایگاه نخست رده‌بندی مدال‌ها قرار دارد و کره جنوبی، ازبکستان و ژاپن در رتبه‌های بعدی قرار دارند. ایران نیز با کسب ۸ مدال در رده دوازدهم قرار گرفت.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هشت − 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!