ادعای مهندس بریتانیایی از پیدا کردن هواپیمای گم شده مالزی

توریست مالزی – پرواز MH370 خطوط هوایی مالزی (MAS) که هفت سال پیش ناپدید شد، پس از آنکه یک مهندس هوانورد بریتانیایی ادعا کرد که محل سقوط هواپیما پیدا...
توریست مالزی – پرواز MH370 خطوط هوایی مالزی (MAS) که هفت سال پیش ناپدید شد، پس از آنکه یک مهندس هوانورد بریتانیایی ادعا کرد که محل سقوط هواپیما پیدا شده است، در رسانه های اجتماعی ترند شد.

به گزارش استار، ریچارد گادفری معتقد بود که توانسته مکان نهایی هواپیما را پیدا کند. وی مدعی شد که این هواپیما در ۲۰۰۰ کیلومتری غرب پرث استرالیا در اقیانوس هند سقوط کرده است. این گزارش بیان می‌کرد که گادفری مجموعه‌های مختلف داده را از حوزه‌های جداگانه ترکیب کرده است.

او به بی‌بی‌سی گفت: «هیچ‌کس قبلاً ایده ترکیب داده‌های ماهواره‌ای Inmarsat، داده‌های عملکرد بوئینگ، داده‌های رانش زباله‌های شناور اقیانوس‌شناسی، با داده‌های خالص WSPR را نداشت. گادفری ادعا کرد که لاشه هواپیما می تواند پشت یک صخره یا در دره ای در کف اقیانوس باشد. ‘شاید به سه یا چهار پاس نیاز دارید تا بتوانید وسایل را جمع آوری کنید. لاشه هواپیما می تواند تا عمق ۴۰۰۰ متری باشد.’

گادفری که یکی از اعضای موسس گروه مستقل MH370 بود در مصاحبه ای جداگانه با برنامه تلویزیونی صبحانه استرالیایی Sunrise نیز گفت که ‘بسیار مطمئن است’ که هواپیما را پیدا کرده است. او همچنین مدعی شد که هواپیمای سقوط کرده یک ‘اقدام تروریستی و هواپیماربایی’ بوده، اما در صورتی که مقامات اطلاعات بیشتری را به اشتراک بگذارند، امکان ارائه نظریه های دیگر وجود دارد.

در سال ۲۰۱۴، MH370 با ۲۳۹ سرنشین از کوالالامپور به پکن در حرکت بود که از رادار ناپدید شد. جست و جوی هواپیمای گم شده تاکنون بی نتیجه بوده است. جستجوی قبلی که توسط استرالیا در اقیانوس هند انجام شد، نتوانست هواپیمای ناپدید شده را پیدا کند و در ژانویه ۲۰۱۷ آن را لغو کرد.

شرکت اکتشافی ایالات متحده Ocean Infinity نیز در سال ۲۰۱۸ جستجو را از سر گرفت اما ناموفق بود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده − 10 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!