ادعای هک اطلاعات ۲۰ میلیون از کاربران Telekom

توریست مالزی – TM بیانیه ای منتشر کرد و مدعی شد که اخیراً یک یادداشت باج دریافت کرده است که باعث ‘تحقیقات فوری و کامل برای تأیید این ادعاها’...
توریست مالزی – TM بیانیه ای منتشر کرد و مدعی شد که اخیراً یک یادداشت باج دریافت کرده است که باعث ‘تحقیقات فوری و کامل برای تأیید این ادعاها’ شده است.

به گزارش استار، این سازمان ادعا می کند که تحقیقاتش نشان داده است که ‘موارد ادعا شده از قبل پردازش و بازیافت شده و دارای تاریخ هستند’. با این وجود، ما با جدیت تمام با وضعیت برخورد و متعهد به حل و فصل این موضوع در کمترین زمان ممکن هستیم». این سازمان همچنین اعلام کرد که به مقامات مربوطه و پلیس ااطلاع داده شده و به طور مداوم در حال تقویت دفاع سایبری خود در برابر چنین تهدیداتی است.

فردی ادعا کرد که اطلاعات کامل مشتریان Telekom مالزی را به سرقت برده است. این کاربر در ۲۴ ژانویه پستی را منتشر کرد و ادعا کرد که این داده ها حاوی نزدیک به ۲۰۰ میلیون ورودی است که ‘نزدیک به ۲۰ میلیون کاربر را شامل می شود. علاوه بر این، وی اسکرین‌شات‌هایی ارائه داد با ۱۶۱ صفحه که ساختار، طراحی و عملکرد سیستم پایگاه داده مشتریان شرکت را نشان می‌داد.

نمونه‌هایی از داده‌های ادعایی وی شامل جزئیاتی مانند نام، شماره MyKad، آدرس، شماره تلفن، حقوق، کار، اعتقادات مذهبی و وضعیت تأهل است نیز به اشتراک گذاشته شد. وی پیشنهاد می کند ابتدا داده ها را به Telekom مالزی بفروشد و پس از آن به دیگران فروخته نخواهد شد.

قبلا، این شرکت فاش کرده بود که در ژوئیه ۲۰۲۳ با نقض داده‌ها مواجه شده است که بر تعدادی از مشتریان تأثیر گذاشته است. در این گزارش آمده بود که اطلاعات شخصی مشتریان Unifi – از جمله نام‌، شماره‌های MyKad/گذرنامه و جزئیات تماس – در نقض داده‌ها به بیرون درز کرده است، اما هیچ اطلاعات مالی تحت تأثیر قرار نگرفته است. همچنین در دسامبر ۲۰۲۲، نیز این شرکت تأیید کرد که نقض داده بر ۲۵۰۲۴۸ مشتری Unifi Mobile تأثیر گذاشته است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

نوزده + هجده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!