از بزرگ‌ترین هواپیما تا بهترین فرودگاه جهان

توریست مالزی – بزرگ‌ترین هواپیمای جهان درآمریکا پرواز کرد تا مقدمه‌ای باشد برای فرستادن نسل جدید فضاپیماها. شرکت سونی هم از یکی از باکیفیت‌ترین نمایشگرهای جهان با کیفیت ۱۶...
توریست مالزی – بزرگ‌ترین هواپیمای جهان درآمریکا پرواز کرد تا مقدمه‌ای باشد برای فرستادن نسل جدید فضاپیماها. شرکت سونی هم از یکی از باکیفیت‌ترین نمایشگرهای جهان با کیفیت ۱۶ کی رونمایی کرده است؛ هرچند در حال حاضر دوربین‌هاهی بسیار کمی وجود دارند که بتوانند با چنین کیفیتی فیلم بگیرند.

بزرگ‌ترین هواپیمای جهان
طول بال بزرگ‌ترین هواپیمای جهان که ساخت شرکت استراتولانچ است به ۱۱۷ متر می رسد؛ این در حالی است که طول بال ایرباس ۳۸۰ که بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان است تقریبا ۸۰ متر است. این هواپیمای بزرگ شش موتور دارد که ساخت شرکت پرت اند ویتنی است. پرت اند ویتنی از قوی‌ترین سازندگان موتور هواپیما در جهان است که تنها شرکت جنرال الکتریک می‌تواند با آن رقابت کند.
موتور استفاده شده در این هواپیمای غول پیکر PW4000 نام دارد. دو موتور شبیه این مدل، در دوربردترین هواپیما جهان (بوئینگ ۷۷۷ ) به کار گرفته شده است. طراحی بدنه این هواپیما هم کمی غیرمعمول است، دو بدنه در این هواپیما استفاده شده و میانه هواپیما هم خالی است؛ اما چرا ؟
چند ماه قبل از طرحی مشابه برای وی‌اس‌اس یونیتی استفاده شده بود. شرکت ویرجین گلکتیک قصد دارد با وی‌اس‌اس یونیتی سفر تفریحی به فضا را آغاز کند. این هواپیما به مرز فضا هم نزدیک شده بود. وی‌اس‌اس یونیتی توسط وایت‌نایت‌تو حمل می‌شود. این هواپیما شبیه هواپیمای ساخته شده توسط شرکت استراتولانچ (بزرگ‌ترین هواپیمای جهان ) است.
شرکت استراتولانچ همانند شرکت ویرجین گلکتیک قصد دارد با این هواپیما فضاپیماهای آینده را تا ارتفاع بالایی حمل کند. این هواپیما می‌تواند تا ارتفاع ۱۷ هزارپایی اوج بگیرد. پس از رسیدن به ارتفاع مورد نظر، فضاپیما جدا و با روشن کردن راکت‌های خود راهی فضا می‌شود.

بهترین فرودگاه جهان
بر اساس رده‌بندی اسکای ترکس که معتبرترین رده بندی را در جهان هوانوردی دارد، فرودگاه چانگی سنگاپور بهترین فرودگاه جهان شد. این فرودگاه درون خود یک جنگل کوچک استاوی را جای داده است و بزرگ‌ترین آبشار مسقف جهان را در خود دارد.
طراحی زیبا و استفاده از تکنولوژی‌های جدید از مهم‌ترین دلایل این انتخاب بوده است. شرکت سنگاپورایرلاین که اصلی‌ترین ایر لاین مستقر در این فرودگاه است در چند سال اخیر همیشه جزو برترین خطوط هوایی جهان بوده است.سونی تلویزیون ۱۶ کی ساخت
سونی نمایشگری با ابعادی بزرگ‌تر از یک اتوبوس ساخته است که کیفیت تصویر آن ۱۶ کی است. این تلوزیون ۷۸۳ اینچی از تکنولوژی Crystal LED استفاده می کند. ماژول‌هایی که از آنها در ساخت این تلویزیون استفاده شده، بدون حاشیه هستند.
با وجود چنین کیفیتی، سوال مهم تولید محتوا در این اندازه است. هم اکنون حتی اندازه ۴ کی هم همه‌گیر نشده است و بیشتر رسانه‌ها در اندازه اچ دی محتوا تولید می‌کنند. البته قرار است در المپیک ژاپن در سال ۲۰۲۰ محتوا با کیفیت هشت کی تولید شود، اما راه درازی تا تولید محتوای ۱۶ کی باقی مانده است.

توقف گیگا فکتوری
تسلا و شرکت پاناسونیک در حال توسعه بزرگ‌ترین کارخانه تولید باتری جهان هستند. اما فعلا گویا قرار است تسلا و پاناسونیک توسعه این کارخانه را در نوادا متوقف کنند.
فروش خودروهای الکتریکی تسلا در آمریکا کاهش یافته و این برخلاف پیش‌بینی‌های گذشته بوده است. برخی رسانه‌ها همچنین از کاهش سود تسلا خبر می‌دهند؛ مساله‌ای که می‌تواند روند رشد پروژه‌های ایلان ماسک بنیانگذار تسلا را با خطر روبه‌رو کند.
فعلا گیگا فکتوری به ظرفیت تولید باتری‌هایی به اندازه ۳۵ گیگاوات ساعتی رسیده است. این میزان باتری برای حدود ۵۰۰ هزار خودرو کافی است. البته گفته می‌شود اگر مشکلات توسعه حل شوند ظرفیت گیگا فکتوری در سال ۲۰۲۰ به ۵۴ گیگاوات در سال خواهد رسید.

برند جدید خودرو الکتریکی در چین
شرکت جیلی که در اسمارت برای تولید خودروهای برقی با دایملر و در پولستار برای تولید خودروهای برقی با ولوو شریک شده حالا در چین برند خاص محصولات خود را برای خودروهای برقی ایجاد کرده است.
این برند، «جئومتری» نام گرفته است. اولین اتومبیل این نشان تجاری جدید A نام دارد و قرار است ۳۰ هزار دلار قیمت داشته باشد. جئومتری باید با رقیب قدری به نام بی وای دی که در چین در زمینه خودروهای برقی پیشتازاست، رقابت کند. با وجود این، برند جدید خودروهای الکتریکی جیلی چین قصد دارد تا پنج سال آینده ۱۰ خودرو الکتریکی جدید وارد بازار کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

12 − یازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!