از عوارض شبه‌سرطان واکسن‌های کرونا نترسید!

توریست مالزی – یک عارضه جانبی واکسن‌های فایزر و مدرنا این است که هر دو می‌توانند باعث تورم غدد لنفاوی زیر بغل شوند و زنان را مشکوک به ابتلا...
توریست مالزی – یک عارضه جانبی واکسن‌های فایزر و مدرنا این است که هر دو می‌توانند باعث تورم غدد لنفاوی زیر بغل شوند و زنان را مشکوک به ابتلا به سرطان پستان، سرطان خون یا لنفوم کنند.

به گزارش دویجه وله به نقل از Web MD ، برخی از زنان این گره‌های لنفاوی زیر بغل را با توده‌های پستان اشتباه می‌گیرند. همین امر بسیاری از زنان را به انجام ماموگرافی پیش از موعد، بعد از تزریق واکسن کووید ۱۹ وا داشته است.

این در حالی است که به گفته متخصصان، تورم غدد لنفاوی پس از واکسن شایع و بی‌ضرر بوده و حتی مردان نیز آن ‌را تجربه می‌کنند. با این حال پزشکان نگران هستند که این امر باعث ترس بی‌مورد در زنان شود. علاوه بر این، از آنجا که این غدد لنفاوی متورم می‌توانند در ماموگرافی خود را نشان دهند، ممکن است باعث ایجاد پاسخ مثبت کاذب شده و نیاز به آزمایش‌های غیرضروری بیشتر را افزایش دهند.

به گفته متخصصان، بزرگ شدن غدد لنفاوی زیر بغل در جمعیت واکسینه‌شده بسیار غیرمعمول است و تاکنون فقط در ۰.۲ تا ۰.۴ درصد از این افراد مشاهده شده است.

کارشناسان اکنون از زنان می‌خواهند که حداقل یک ماه پس از واکسیناسیون، ماموگرافی خود را به تاخیر بیاندازند و یا در این مدت زمانی، فقط در صورت ضخیم شدن یا تورم بخشی از پستان، تحریک یا فرورفتگی پوست پستان، قرمزی یا پوسته پوسته شدن در ناحیه نوک پستان، ترشحات نوک پستان و درد شدید در هر ناحیه از پستان، سراغ ماموگرافی بروند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پانزده − چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!