از هر ۵ نوجوان مالزیایی، یک نفر فردی را مورد آزار و اذیت قرار داده است

توریست مالزی – وزارت بهداشت مالزی گزارش داد که از هر پنج نوجوان در مالزی، یک نفر از طریق اینترنت، تلفن همراه یا سایر وسایل الکترونیکی، فردی را مورد...
توریست مالزی – وزارت بهداشت مالزی گزارش داد که از هر پنج نوجوان در مالزی، یک نفر از طریق اینترنت، تلفن همراه یا سایر وسایل الکترونیکی، فردی را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

به گزارش نیواستریت تایمز، این مطلب طبق نظرسنجی ملی سلامت و عوارض موسسه بهداشت عمومی (NHMS): بررسی سلامت نوجوانان (AHS) 2022، که شامل ۳۳۵۲۳ دانش‌آموز دبیرستانی ۱۳ تا ۱۷ ساله بود، به اشتراک گذاشته شد.

این مطالعه نشان داد که رایج‌ترین شکل‌های آزار و اذیت سایبری شامل اظهارنظرهای بی‌ادبانه آنلاین (۱۱.۳ درصد) و پخش شایعات آنلاین در مورد فردی (۶.۹ درصد) است. علاوه بر این، درصد کمی از نوجوانان در سایر فعالیت‌های آزار و اذیت سایبری شرکت کرده‌اند، مانند اشتراک‌گذاری یا ارسال عکس‌های شرم‌آور دیگران (۴.۸ درصد)، اظهارنظرهای تهدیدآمیز برای آسیب رساندن به شخصی به صورت آنلاین (دو درصد)، درخواست بحث در مورد رابطه جنسی. آنلاین (۱.۸ درصد) یا تشویق دیگران برای شرکت در فعالیت های جنسی آنلاین (یک درصد).

این نظرسنجی همچنین تجربیات کلی قلدری در میان نوجوانان را مورد بررسی قرار داد. حدود ۸.۶ درصد از پاسخ‌دهندگان گزارش دادند که مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند،نرخ‌های بالاتری در بین دانش‌آموزان فرم ۱ و نوجوانان جوان مشاهده شد. رایج‌ترین شکل‌های قلدری شامل تمسخر ظاهر کسی (۲۶.۷ درصد)، شوخی‌سازی یا اظهار نظر جنسی (۱۶ درصد)، کنار گذاشتن عمدی افراد از فعالیت‌ها یا نادیده گرفتن آنها (۱۳ درصد)، تمسخر نژاد، ملیت یا رنگ(۱۱.۷ درصد) و سایر اشکال قلدری (۲۰.۲ درصد) بود..

در رابطه با خشونت در میان نوجوانان، این گزارش نشان داد که ۱۴.۸ درصد از شرکت‌کنندگان حملات فیزیکی را تجربه کرده‌اند و مردان با ۱۶.۱ درصد بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند. علاوه بر این، ۱۶ درصد از پاسخ دهندگان درگیر دعواهای فیزیکی بوده اند که این میزان در میان مردان با ۱۸.۹ درصد بیشتر است. این مطالعه همچنین آزار خانگی را مورد تاکید قرار داد و نشان داد که ۷.۵ درصد از نوجوانان آزار جسمی را در خانه تجربه کرده‌اند، با درصد کمی بالاتر در میان زنان با ۸.۱ درصد.

۴۱ درصد از پاسخ دهندگان، آزار کلامی در خانه را گزارش کردند که شیوع بالاتری در میان زنان با ۵۱.۸ درصد بود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!