اسرائیل ارتباط احتمالی بین تزریق واکسن فایزر با موارد میوکاردیت را اعلام کرد

توریست مالزی – وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرد که تعداد کمی از موارد التهاب قلب در مردان جوانی که واکسن ضدکووید تولیدی شرکت فایزر را تزریق کرده‌اند مشاهده شده...
توریست مالزی – وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرد که تعداد کمی از موارد التهاب قلب در مردان جوانی که واکسن ضدکووید تولیدی شرکت فایزر را تزریق کرده‌اند مشاهده شده است که احتمالا به واکسیناسیون آن‌ها مرتبط باشد.

به گزارش یورونیوزف شرکت فایزر گفته است که میزان بالایی از این بیماری را که به‌عنوان میوکاردیت شناخته می‌شود مشاهده نکرده است. وزارت بهداشت اسرائیل می‌گوید که طبق مطالعه انجام شده، ۲۷۵ مورد میوکاردیت بین دسامبر ۲۰۲۰ تا مه ۲۰۲۱ در میان بیش از پنج میلیون فرد واکسینه شده در این کشور گزارش شده است.


طبق این مطالعه که از سوی سه تیم متخصص انجام شده است، بیشتر بیمارانی که التهاب قلب را تجربه کرده‌اند بیش از چهار روز در بیمارستان بستری نشدند و ۹۵ درصد موارد در گروه خفیف طبقه بندی شده است. در بخشی از این مطالعه آمده است: «یک رابطه احتمالی بین تزریق دُز دوم واکسن (فایزر) و ایجاد میوکاردیت در مردان ۱۶ تا ۳۰ سال وجود دارد.» طبق یافته‌ها، چنین ارتباطی در مردان ۱۶ تا ۱۹ ساله بیشتر از سایر گروه‌ها مشاهده شده است.

فایزر در بیانیه‌ای اعلام کرد که از موارد میوکاردیت در اسرائیل مطلع است. اسرائیل تا زمان ارائه گزارش وزارت بهداشت، از واکسیناسیون افراد ۱۲ تا ۱۵ ساله خود جلوگیری کرده بود اما یک مقام ارشد اسرائیلی گفت که به موازات انتشار این یافته‌ها، واکسیناسیون نوجوانان تصویب شد.

ناخمان آش، هماهنگ‌کننده مبارزه با بیماری همه‌گیر کووید۱۹ در اسرائیل به رادیو ۱۰۳‌اف‌ام گفت: «کمیته [وزارتخانه] به واکسیناسیون نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله چراغ سبز نشان داد و این واکسیناسیون از هفته آینده شروع می‌شود.» وی تاکید کرد که اثر واکسن بیش از خطر آن است.

اسرائیل در زمینه واکسیناسیون عمومی علیه کووید-۱۹ در جهان یکی از کشورهای پیشتاز بوده است. تا کنون حدود ۵۵ درصد از جمعیت اسرائیل واکسینه شده‌اند. کاهش شیوع ویروس کرونا در این کشور باعث شده است تا محدودیت‌ها کاهش یابد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده + شانزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!