اسکوتر بادی

توریست مالزی – محققان دانشگاه توکیو اسکوتری ساخته‌اند که هنگام استفاده باید آن را باد کرد. این اسکوتر که نامش پویمو است، پس از رسیدن به مقصد تا شده...
توریست مالزی – محققان دانشگاه توکیو اسکوتری ساخته‌اند که هنگام استفاده باید آن را باد کرد. این اسکوتر که نامش پویمو است، پس از رسیدن به مقصد تا شده و در یک کوله‌پشتی جا می‌گیرد.

به گزارش بی بی سیُ بدنه اسکوتر از پلاستیکی ساخته شده که با آن تخت‌های بادی ساخته می‌شود. وزن آن پنج کیلو و نیم است و باد کردنش با یک تلمبه الکتریکی حدود یک دقیقه طول می‌کشد.

پویمو بخشی از تحقیق دانشگاه توکیو درباره ساخت وسایل نقلیه‌ای است که با مواد نرم ساخته می‌شود. محققان می‌گویند استفاده از پلاستیک هزینه ساخت را پایین می‌آورد، هنگام حادثه امنیت بیشتری دارد و به سازندگان امکان می‌دهد تا وسایل نقلیه متنوعی با توجه به سلیقه مشتری بسازند.

اسکوترهای الکتریکی یکی از راه‌حل‌هایی است که در چند سال گذشته برای کاهش ترافیک در شهرها پیشنهاد شده است. اگرچه هنوز استفاده از آن در برخی کشورها غیرقانونی است. مخالفان می‌گویند که استفاده از اسکوتر در پیاده‌رو برای عابران خطرناک است و بردنش به خیابان برای راننده اسکوتر خطرناک خواهد بود.

پویمو در حال حاضر یک پروژه تحقیقاتی است، اما سازندگانش امیدوارند بتوانند به زودی نمونه‌ای از آن را با وزن کمتر به بازار عرضه کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

16 − ده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!