اعتراضات دایناسوری در تایلند!

توریست مالزی – رژه مردم تایلند در لباس دایناسور به همراه دانش آموزان دبیرستانی و هزاران تن از مردم این کشور در بانکوک برگزار شد و مردم در این...
توریست مالزی – رژه مردم تایلند در لباس دایناسور به همراه دانش آموزان دبیرستانی و هزاران تن از مردم این کشور در بانکوک برگزار شد و مردم در این اعتراض دایناسوری خواستار برکناری دولت و ایجاد اصلاحات در پادشاهی تایلند شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این نخستین جریان اعتراضی بزرگ از روز پنجشنبه است که در آن روز “پرایوت چان اوچا”، نخست وزیر تایلند گفته بود پلیس از تمامی قوانین و مقررات علیه معترضان استفاده می‌کند که بزرگترین چالش برای حاکمان تایلند در طول سالیان گذشته بوده‌اند.

یکی از معترضان که دانش آموزی ۱۵ ساله و رهبر جنبش دانش آموزی است، گفت: ما با این لباس‌ها می‌خواهیم یادآوری کنیم شهاب سنگ‌هایی بودند که با برخورد به زمین، باعث انقراض دایناسورها شدند. وی به همراه یکی دیگر از رهبران گروه دانش آموزی از گروه “دانش آموز بد” روز جمعه به اتهام اعتراضات قبلی احضار شد اما پلیس اعلام کرد که اعتراضات روز شنبه می‌تواند انجام شود.

اعتراضات از ژوئیه سال جاری میلادی با تمرکز بر سه اصل برگزار شده است؛ برکناری پرایوت چان اوچا، یک قانون اساسی جدید و ایجاد اصلاحات در پادشاهی این کشور. اما دانش آموزان دبیرستانی خواستار آزادی‌های بیشتر و رفتار عادلانه تر در سیستم آموزشی کشور هستند که می‌گویند به شدت کهنه و قدیمی است و هدف اولیه آن تبعیت از مقام‌های پادشاهی است. همچنین بسیاری از آنها بر اهمیت برابری جنسیتی سخن گفتند. بر روی یکی از پلاکاردها که یک دانش آموز آن را در دست داشت، نوشته شده بود: من از سوی آموزگاران مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفتم. مدرسه جای امنی نیست.

سخنگوی دولت نیز گفته که نخست وزیر امیدوار است که معترضان در چارچوپ قانون و بر اساس یک روند سازنده اعتراض کنند. پرایوت چان اوچا درخواست معترضان برای برکناری را رد کرده و اتهامات آنها را درباره مهندسی انتخابات سال گذشته میلادی برای ماندن در قدرت انکار می‌کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پانزده − 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!