اعتراض حزب DAP به مقررات محدودیت فروش مشروبات الکلی

توریست مالزی – دفتر قلمرو فدرال حزب DAP، از مقررات جدید شهرداری کوالالامپور که به محدودیت فروش مشروبات الکلی در برخی فروشگاه ها می انجامد، انتقاد کرد. به گزارش...
توریست مالزی – دفتر قلمرو فدرال حزب DAP، از مقررات جدید شهرداری کوالالامپور که به محدودیت فروش مشروبات الکلی در برخی فروشگاه ها می انجامد، انتقاد کرد.

به گزارش مالای میل، تان کوک وای، نماینده چراس و رییس حزب DAP، گفت: این قانون حقوق غیر مسلمانان را نقض کرده است زیرا آنها در قانون اساسی فدرال، آزادند طبق فرهنگ خود رفتار کنند.

وی با انتقاد از حکم شهرداری کوالالامپور (DBKL) در مورد ممنوعیت فروش مشروبات الکلی در خواروبار فروشی‌ها، فروشگاه‌های چندمنظوره و فروشگاه های دارویی چینی که از سال آینده اجرا خواهد شد، گفت: آیا DBKL قبل از اینکه این مقررات را اعلام کند، با دست‌اندرکاران این مشاغل مشورت کرده است؟ این اقدام علاوه بر این که کار و کسب را برای این دسته از مشاغل سخت می کند، به شیوه زندگی غیرمسلمانان نیز تعرض می نماید. ما اعتقاد داریم DBKL باید این مقررات را لغو کند و به صاحبان مشاغل یادشده اجازه دهد مدل کار و کسب کنونی خود را که بیش از نیم قرن پابرجاست، حفظ کنند.

تان کوک وای با توصیف این حکم به عنوان “یک رویکرد یکپارچه برای همه” که گزینه ای برای صاحبان مشاغل فراهم نمی کند، گفت: چنین اقدامی ضد تجارت و کاملا غیر قابل قبول است. صاحبان مشاغل قانون مدار که مالیات خود را به موقع پرداخت می کنند، با محدودیت های زیادی روبرو هستند و گرفتن مجوز دشوار است. قانون جدید، که محدودیت های بیشتری نیز ایجاد می کند، قطعاً باعث مشکلات بیشتر فعالان این صنعت خواهد شد. جای تاسف است که مسوولین در حال آسیب زدن به مشاغل قانونی هستند در حالی که دست اندرکاران این بخش از تجارت با مشکلات ناشی از رکود اقتصادی و همه‌گیری کووید ۱۹ روبرو هستند.

تان پیشنهاد دولت را برای اجرای یک سیاست باز و روشن حمایت از تجارت، ارائه مشوق ها و کمک های بیشتر به مشاغل، بازگرداندن اعتماد به نفس در بازار و تحریک مصرف عمومی صاحبان مشاغل برای عبور از “زمستان سخت” تشویق نمود.

وی گفت: در این برهه از زندگی و مرگ برای مشاغل خاص، دولت نباید اوضاع را بدتر کند و در عوض، یک سیاست روشنفکرانه برای حمایت از تجارت داشته باشد. نمایندگان این حزب جلسه ای را با شهردار کوالالامپور ترتیب می دهند تا در مورد خروج از حکم جدید بحث کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

8 + 8 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!