اعلام وضعیت اضطراری ملی توسط پادشاه مالزی

توریست مالزی – مالزی برای مقابله با ویروس کرونا، که در دو ماه گذشته به اندازه ۱۰ ماه اول ۲۰۲۰ کشته داد، یک وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد. به...
توریست مالزی – مالزی برای مقابله با ویروس کرونا، که در دو ماه گذشته به اندازه ۱۰ ماه اول ۲۰۲۰ کشته داد، یک وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد.

به گزارش استار، نخست وزیر به مردم اطمینان داد که در دوره اضطراری که توسط پادشاه و به درخواست دولت اعلام شده، قرنطینه کامل یا تعطیلی کامل صورت نخواهد گرفت.

وی گفت: بگذارید به شما اطمینان دهم که در وضعیت اضطراری، دولت غیرنظامی به کار خود ادامه خواهد داد. وضعیت اضطراری که توسط پادشاه اعلام شد یک کودتای نظامی نیست و مقررات منع رفت و آمد وجود نخواهد داشت. کابینه و ایالت ها (دولت ها) طبق قانون اساسی فدرال و قوانین به کار خود ادامه خواهند داد. از نظر مدیریت دولتی، دستورات توسط پادشاه صادر می شود.

احمد فاضل شمس الدین مسئول امور خاندان سلطنتی ایستانا نگارا گفت: نظرسلطان عبدالله این است که گسترش Covid-19 در کشور به مرحله بسیار مهمی رسیده است و نیاز به صدور اعلامیه اضطراری دارد. پادشاه تصویب کرد که اگر تعداد موارد کووید ۱۹ به طور موثری کنترل شود، این وضعیت تا اول اوت یا قبل از آن لازم الاجرا باشد. سلطان عبدالله همچنین به پیشنهاد دولت برای ایجاد کمیته مستقلی متشکل از نمایندگان دولت و مخالفان و همچنین کارشناسان بهداشت برای مدیریت وضعیت کووید ۱۹ موافقت کرد. این کمیته مستقل اگر صلاح بداند که شرایط اضطراری خیلی زودتر (از اول اوت) پایان یابد، به اعلیحضرت توصیه می کند.

وضعیت اضطراری به دولت امکان می دهد پارلمان را به حالت تعلیق درآورد، قوانین را به صورت یک جانبه وضع کند و هرگونه هزینه را که برای تأمین امنیت عمومی لازم تشخیص داده شود، تصویب کند. پیشنهاد وضعیت اضطراری در اکتبر گذشته انتقادات گسترده ای را به همراه داشت.


پاسخی ارسال کنید

*

*

دوازده − 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!