اعلام چهار مرحله برای خروج از بحران کووید توسط نخست وزیر مالزی

توریست مالزی – نخست وزیر تان سری محی الدین یاسین گفت: مقررات منع آمد و شد در مرحله اول (MCO) که از اول ژوئن اعمال شده است، با کاهش...
توریست مالزی – نخست وزیر تان سری محی الدین یاسین گفت: مقررات منع آمد و شد در مرحله اول (MCO) که از اول ژوئن اعمال شده است، با کاهش پرونده ها به زیر ۴۰۰۰ مورد در روز، برداشته خواهد شد.

به گزارش استار، محی الدین در سخنرانی ویژه خود در روز سه شنبه (۱۵ ژوئن) گفت: چهار مرحله برای برنامه ملی بهبودی برنامه ریزی شده است. فاز اول MCO پس از در نظر گرفتن شیوع بالای موارد کووید در جامعه و ظهور انواع جدید با عفونت زیاد که سیستم بهداشت عمومی ما را تهدید می کرد، آغاز شد.

در مرحله دوم MCO شاهد بازگشایی اقتصاد در بخش هایی خواهیم بود، در آن زمان ۸۰٪ نیروی کار مجاز به بازگشت به محل کار هستند.. فاز دو زمانی شروع می شود که ۱۰٪ از افراد هر دو دوز واکسن کووید را دریافت کنند. فعالیت های اجتماعی و محدودیت های حرکتی کنترل می شود. اما سفرهای بین ایالتی و فعالیت های اجتماعی هنوز در مرحله دوم مجاز نیستند.

وی گفت: اگر کشور موفق شود تعداد موارد روزانه را به زیر ۲۰۰۰ برساند، دولت انتقال به مرحله سه برنامه ملی بهبود را آغاز خواهد کرد که در آن همه بخش های اقتصادی می توانند مجدداً باز شوند – به جز فعالیت های پر خطر. این مرحله همچنین زمانی اجرا می شود که سیستم مراقبت های بهداشتی به سطحی برسد که واحدهای مراقبت ویژه بتوانند در سطوح کافی فعالیت کنند و ۴۰٪ از مردم کشور هر دو دوز واکسن را دریافت کنند. انتظار می رود این آمرحله در اوایل ماه اگوست باشد.

محی الدین گفت که کشور پس از واکسیناسیون ۶۰% از جمعیت و موارد زیر ۵۰۰ نفر در روز به مرحله چهارم برنامه بهبود ملی می رسد. این مهم می تواند در اواخر ماه اکتبر محقق شود. مرحله چهارم، مرحله نهایی، زمانی است که زندگی به حالت عادی برمی گردد. ‘همه بخش های اقتصادی افتتاح خواهند شد و فعالیت های اجتماعی بیشتری مجاز خواهند بود. سفرهای بین ایالتی مجاز بوده و سفرهای داخلی تحت SOP های سختگیرانه باز خواهد بود. این مرحله زمانی خواهد بود که موارد ابتلا کم باشد، سیستم بهداشت در سطح مطلوبی قرار داشته باشد و برنامه واکسیناسیون تا پایان سال به وضعیت ایمنی گله رسیده باشد.

محی الدین اظهار داشت: پس از کم شدن موارد بیماری، پارلمان می تواند دوباره تشکیل جلسه دهد. وی گفت: من می خواهم در اینجا تعهد بدهم که جلسه پارلمان در این مرحله، که حدود سپتامبر یا اکتبر است، برگزار می شود، مشروط به SOP های شدید. سیستم دموکراسی در صورت کنترل بیماری کووید – ۱۹ و دستیابی به وضعیت مصونیت گله، می تواند کار کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − 11 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!