اعمال محدودیت‌ برای خرید روغن پخت و پز در سوپرمارکت‌های کلانگ ولی

توریست مالزی – تعداد زیادی از سوپرمارکت ها در کلانگ ولی شروع به محدود کردن خرید روغن پخت و پز، سه بطری برای هر خانواده کرده اند. به گزارش...
توریست مالزی – تعداد زیادی از سوپرمارکت ها در کلانگ ولی شروع به محدود کردن خرید روغن پخت و پز، سه بطری برای هر خانواده کرده اند.

به گزارش نیواستریت تایمز، بررسی‌های NSTP در سوپرمارکت‌های آمپنگ، گومبک و بنگسر نشان داد که این فروشگاه‌ها شروع به چسباندن اخطارهای محدودیت در قفسه‌های ذخیره‌سازی بطری‌های دو تا پنج کیلوگرمی روغن پخت‌وپز کرده‌اند.

فروشنده ای در سوپرمارکت آمپنگ گفت که به او گفته شد که مشتریان را زیر نظر بگیرد تا از خرید فراتر از حد مجاز جلوگیری کند. مدیریت به ما گفته است که این نیز مطابق با دستورالعمل‌های وزارت تجارت داخلی و امور مصرف‌کنندگان (KPDNHEP) برای جلوگیری از خرید وحشت‌ بوده است. تاکنون همه مشتریان به این اطلاعیه پایبند بوده اند.

او در مورد روغن پخت و پز کیسه ای گفت: که موجودی زیادی وجود دارد. هر بار که قفسه ها خالی می شود، ما می توانیم آن را دوباره جایگزین کنیم. همین موضوع در یک سوپرمارکت در بنگسر نیز مشاهده شد. بسیاری از مشتریان روغن کیسه ای را انتخاب کرده اند زیرا قیمت آن با قیمت ۲.۵۰ رینگیت به ازای هر کیلو در مقایسه با سایر روعن ها با قیمت ۱۲ رینگیت در هر کیلو ارزان تر است.

او گفت: اعلام محدودیت برای اطمینان از موجودی کافی برای همه مشتریان تنظیم شده است. مردم ترجیح می دهند از روغن پخت و پز کیسه ای استفاده کنتد و نسبت به در دسترس بودن آن پس از ۱ ژوئیه ابراز نگرانی می کنند. قطعاً تقاضای زیادی از سوی خریداران وجود خواهد داشت. برخی از مغازه ها از قبل شروع به محدود کردن فروش به سه بسته برای هر مشتری کرده اند. ممکن است محدودیت های بیشتری در ماه آینده اعمال شود.

در حالی که دولت گفته است یارانه ۱ کیلوگرمی روغن پخت و پز در پلی کیسه ها را حفظ می کند، اما یارانه روغن پخت و پز بطری شده را از اول جولای حذف خواهد کرد. این امر برای اطمینان از ثبات بیشتر عرضه اقلام غذایی در بازار در بلندمدت و به نوبه خود ثبات قیمت ها است.

نخست وزیر داتوک سری اسماعیل صبری یعقوب گفت که کالاهای یارانه ای با هدف کمک به خانوارهای کم درآمد برای مصارف خانگی بوده اند، اما مشخص شده که توسط مصارف صنعتی و تجاری و همچنین فعالیت های قاچاق مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!