افراد بالای ۱۲ سال و بالای ۶۰ سال با بیماری خاص می توانند دوز تقویت کننده دوم را دریافت کنند

توریست مالزی – وزارت بهداشت مقررات خود را در مورد دومین واکسن تقویت کننده کووید-۱۹ به منظور جلوگیری از عفونت های جدی و مرگ با کاهش ایمنی به روز...
توریست مالزی – وزارت بهداشت مقررات خود را در مورد دومین واکسن تقویت کننده کووید-۱۹ به منظور جلوگیری از عفونت های جدی و مرگ با کاهش ایمنی به روز کرده است.

به گزارش نیواستریت تایمز، خیری جمال الدین، وزیر بهداشت، گفت: همه سالمندان ۶۰ سال و بالاتر و همچنین نوجوانان و بزرگسالان مبتلا به بیماری های مزمن می توانند دوز تقویت کننده دوم را چهار تا شش ماه پس از دریافت اولین دوز تقویت کننده دریافت کنند. این بیماری های مزمن شامل مشکلاتی است که بر قلب، ریه، کلیه و کبد تأثیر می گذارد. با این حال، به غیر از شهروندان سالخورده، همه گیرندگان بالقوه دیگر باید ابتدا با یک پزشک مشورت کنند.

خیری همچنین تاکید کرد که دوز دوم تقویتی اجباری نیست یعنی به صورت داوطلبانه انجام می شود. قبلاً دوز تقویت کننده دوم فقط برای افراد ۶۰ سال و بالاتر که بیماری های مزمن داشتند ارائه می شد. دسته های دیگر آن دسته از افراد ۱۸ ساله و بالاتر بودند که واکسن های ساخت چین را به عنوان دوز اولیه دریافت کردند اما به کشورهایی سفر می کنند که این واکسن ها را به رسمیت نمی شناسند.

خیری گفت: ثابت شده است کسانی که دو دوز اولیه واکسن کووید-۱۹ و به دنبال آن دوز تقویت کننده را دریافت کرده اند، از علائم شدید عفونت کووید-۱۹ و مرگ محافظت شده اند. با این وجود، در طی یک دوره زمانی، مصونیت به ویژه در میان افرادی که در این گروه‌های آسیب‌پذیر هستند، کاهش می‌یابد. ‘مطالعات نشان داده است که خطر ابتلا به عفونت های شدید، بستری شدن در بیمارستان و حتی در صورت داشتن مشکلات سلامتی برای افراد در این گروه ها هنوز بالاست.

وی در مورد استفاده از داروهای ضد ویروسی Paxlovid برای درمان کووید ۱۹ که از ۱۵ آوریل آغاز شد، گفت: تا کنون ۱۷۳ بیمار با استفاده از Paxlovid تحت درمان قرار گرفته و بهبودی کامل یافته اند. بیماران کووید ۱۹ که داروهای ضد ویروسی مصرف کرده‌اند هیچ عارضه‌ای نشان نمی‌دهند و تاکنون از پکسلووید در ۵۱۲ مرکز ارزیابی کووید-۱۹ (CAC) در کلینیک‌های بهداشتی و ۷۸ بیمارستان دولتی استفاده شده است. اولویت درمان با Paxlovid برای بیماران پرخطر کووید-۱۹ با علائم خفیف تا متوسط ​​خواهد بود.

خیری همچنین گفت: معیارهای اولویت بیماران کووید-۱۹ برای افراد ۱۸ سال به بالا، موارد دسته ۲ و ۳ کووید-۱۹ که نیازی به اکسیژن درمانی ندارند و گروه های پرخطر است. گروه های پرخطر عمدتاً بیماران مبتلا به فشار خون بالا، دیابتی ها، مبتلایان به مشکلات کلیوی، آسم، بیماران مزمن ریوی، بیماران قلبی و مبتلا به سرطان هستند. مصرف دارو باید در عرض پنج روز شروع شود تا خطر ابتلا به عفونت های شدیدتر کاهش یابد.

وی گفت: «بیماران کووید-۱۹ در این گروه‌ها ممکن است نیاز داشته باشند قبل از درمان با Paxlovid به CAC در کلینیک‌ها و بیمارستان‌های بهداشتی منتخب برای ارزیابی مناسب بودن مراجعه کنند.»

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!