رفع محدودیت های بیشتر برای افراد واکسینه شده

توریست مالزی – از جمعه (۲۰ اگوست). افراد واکسینه شده در ایالت هایی که تحت فاز ۱ برنامه ملی بازیابی (NRP) قرار دارند، می توانند در رستوران ها غذا...
توریست مالزی – از جمعه (۲۰ اگوست). افراد واکسینه شده در ایالت هایی که تحت فاز ۱ برنامه ملی بازیابی (NRP) قرار دارند، می توانند در رستوران ها غذا بخورند، کمپ بزنند، در خارج از منزل به ورزش های فردی و غیر تماسی بپردازند و به بازارهای شبانه بروند.

به گزارش استار، محی الدین یاسین، نخست وزیر موقت، گفت: این موارد شامل تعدادی از روش های عملیاتی استاندارد (SOP) تحت برنامه بازیابی ملی (NRP) است که در جلسه شورای امنیت ملی (NSC) روز پنجشنبه (۱۹اگوست) پس از رسیدن مالزی به آستانه واکسیناسیون کامل ۵۰ درصد از جمعیت بالغ آن، توافق شد.

محی الدین از غذاخوری ها خواست فضای بیشتری برای صرف غذا در خارج از محوطه برای تهویه بهتر آماده کنند و همچنین اطمینان حاصل کنند که مشتریان گواهی واکسیناسیون دیجیتالی Covid-19 خود را برای اثبات تکمیل دوره واکسیناسیون، نشان دهند. والدین کاملاً واکسینه شده که مایلند فرزندان زیر ۱۷ سال خود را برای صرف غذا در غذاخوری ها ببرند نیز مشروط بر اینکه از SOP پیروی کنند مجاز به انجام این کار هستند.

‘فعالیت های ورزشی، تفریحی و اوقات فراغت بدون تماس فیزیکی و فعالیت های غیر گروهی (در خارج از منزل) برای ایالت های تحت فاز ۱ NRP، در همان منطقه از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ شب، در خارج از منزل در فضاهای باز و نیمه باز و با فاصله فیزیکی مجاز است. فعالیت های مجاز عبارتند از دویدن، ورزش، تای چی، دوچرخه سواری، اسکیت بورد، ماهیگیری، سوارکاری، تیراندازی با کمان، کوهنوردی، تنیس (انفرادی)، بدمینتون (انفرادی)، گلف، موتور سواری و موارد مشابه.

وی گفت: ‘فعالیت های مجاز همچنین شامل پیک نیک و کمپینگ است. شرکت کودکان زیر ۱۷ سال با رعایت دقیق SOP مجاز است. غذا خوردن در رستوران ها یا کافه ها در محل باشگاه ها نیز طبق دستورالعمل های مشابه سایر مراکز غذاخوری مجاز است. اما استفاده از اتاق های تعویض و دوش در محل باشگاه ها هنوز مجاز نیست.

محی الدین گفت که فعالیت در بازار شبانه و بازارهای آخر هفته نیز مجاز است و از مقامات مربوطه و صاحبان اماکن خواسته می شود اطمینان حاصل کنند که مشتریان گواهی دیجیتالی واکسیناسیون کووید -۱۹ خود را نشان می دهند. جزئیات بیشتر توسط شورای امنیت ملی به زودی منتشر خواهد شد.

وی گفت: ‘ به پیشرفت های مثبت اولیه برنامه ملی ایمن سازی کووید -۱۹ در چندین ایالت از جمله لابوان، ساراواک، نگری سربمبیلان و ایالت کلانگ (سلانگور ، کوالالامپور و پوتراجایا) توجه شد. داده های جمع آوری شده توسط وزارت بهداشت نشان می دهد که تاکنون ، همه ایالت های ذکر شده شروع به کاهش تعداد موارد در رده های سه تا پنج کرده اند که واکسیناسیون کامل جمعیت بزرگسال ۱۸ سال به بالا از ۴۰ درصد فراتر رفته است. همزمان، داده های مرکز آمادگی بحران نشان داد که وضعیت بخش های اورژانس بیمارستان های دره کلانگ نیز بهبود یافته است.


پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده − 15 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!