افراد ۱۸ سال به بالا بوستر کووید بزنند/ همه اطلاعات مربوط به دوز سوم

توریست مالزی – کمیته کاری فنی (TWG) تحت گروه ویژه ایمن سازی کووید-۱۹ (CITF-B) دوزهای تقویت کننده را برای همه ساکنان مالزی ۱۸ سال و بالاتر توصیه کرده است....
توریست مالزی – کمیته کاری فنی (TWG) تحت گروه ویژه ایمن سازی کووید-۱۹ (CITF-B) دوزهای تقویت کننده را برای همه ساکنان مالزی ۱۸ سال و بالاتر توصیه کرده است.

به گزارش استار، خیری جمال الدین، وزیر بهداشت گفت: واکسن هایی که مورد استفاده قرار خواهند گرفت عبارتند از: Comirnaty (از شرکت Pfizer BioNTech)، AstraZeneca و CoronaVac (Sinovac) با اولویت و با توجه به سن، افراد خط مقدم، افراد مبتلا به بیماری های همراه، زنان باردار و کسانی که برای سفر به خارج از کشور نیاز دارند.

برای دریافت کنندگان CoronaVac، دوز تقویت کننده باید سه ماه پس از دوز دوم داده شود. به آنها توصیه می شود دوز تقویت کننده Comirnaty (Pfizer) برای همه سطوح یا واکسن AstraZeneca برای افراد ۵۰ سال و بالاتر توصیه می شود. برای افرادی که نمی توانند واکسن های Comirnaty یا AstraZeneca را به عنوان بوسترتزریق کنند، می توان واکسن CoronaVac را تزریق کرد، با این وجود آنها باید برای دریافت واکسن به مرکز واکسیناسیون (PPV) اطلاع دهند.

خیری گفت: جدای از آن، شش ماه پس از دوز دوم، به گیرندگان واکسن AstraZeneca دوز تقویت کننده داده می شود و توصیه می شود که واکسن مشابه را همه سنین دریافت کنند، اگرچه واکسن Comirnaty نیز قابل استفاده است. برای دریافت کنندگان سایر واکسن ها مانند Comirnaty، Spikevax (Moderna) و Convidecia (CanSino)، Covilo (Sinopharm) و Janssen (Johnson & Johnson)، توصیه می شود واکسن Comirnaty را به عنوان دوز تقویت کننده برای تمام سنین دریافت کنند. واکسن AstraZeneca برای افراد ۵۰ سال به بالا.

وی گفت: ‘به دریافت کنندگان Comirnaty، Spikevax و Convidecia شش ماه پس از آخرین تزریق دوز تقویت کننده داده می شود، در حالی که برای دریافت کنندگان واکسن Covilo سه ماه پس از دوز دوم و واکسن Janssen دو ماه پس از آخرین تزریق است. دوز تقویت کننده در مراکز پزشکی خصوصی یا مراکز بهداشتی خصوصی توزیع می شود و دوز تقویت کننده نیز در کلینیک های بهداشتی منتخب و بیمارستان های دولتی و همچنین مراکز درمانی تجویز می شود.

او افزود: تعیین دوزهای تقویت کننده برای افراد واجد شرایط از طریق برنامه MySejahtera انجام می شود یا گیرندگان می توانند برای قرار گرفتن در لیست انتظار ثبت نام کنند تا تاریخ ملاقات در مراکز درمانی دولتی و خصوصی منتخب را دریافت کنند.

فهرست مراکز بهداشتی دولتی و خصوصی درگیر در تجویز دوز تقویت کننده را می توان از طریق وب سایت وزارت بهداشت به آدرس covid19.moh.gov.my/vaksin-covid-19 یا وب سایت Protect Health به آدرس protecthealth.com.my دریافت کرد. – برناما

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!