افزایش مبتلایان به ویروس مشکوک تنفسی در چین

توریست مالزی – مقامات چین تحقیقات در مورد شیوع ذات‌الریه ویروسی مرموزی که شمار مبتلایان به آن در شهر مرکزی “ووهان” تاکنون به ۴۴ نفر رسیده، آغاز کرده‌اند. به...
توریست مالزی – مقامات چین تحقیقات در مورد شیوع ذات‌الریه ویروسی مرموزی که شمار مبتلایان به آن در شهر مرکزی “ووهان” تاکنون به ۴۴ نفر رسیده، آغاز کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به گفته مقامات چین تاکنون ابتلای ۴۴ نفر به این ویروس تنفسی مشکوک تایید شده که از این میان ۱۱ مورد “شدید” تلقی شده است.

شیوع این بیماری باعث شده است که سنگاپور و هنگ کنگ فرآیندهای غربالگری را برای مسافران این شهر آغاز کنند.

نگرانی‌ها از این بابت است که این ویروس، سندرم تنفسی حاد (سارس) باشد. ویروس مرگبار سارس که مشابه آنفلوآنزاست در سال‌ها ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ میلادی منجر به کشته شدن بیش از ۷۰۰ نفر در سراسر جهان شد که منشا آن نیز چین بوده است.

رسانه‌های اجتماعی گمانه‌زنی‌هایی در مورد ارتباط احتمالی این ویروس مشکوک با بیماری بسیار مسری سارس داشته‌اند. پلیس چین از مجازات هشت نفر به دلیل “انتشار یا ارسال اطلاعات دروغ در اینترنت و بدون تأیید” خبر داده است.

کمیسیون بهداشت ووهان نیز اعلام کرده که در حال بررسی علت شیوع این بیماری است. این کمیسیون در بیانیه خود احتمالاتی از جمله آنفلوآنزا، آنفلوآنزای مرغی و بیماری‌های تنفسی شایع را رد کرده اما به سارس اشاره‌ای نکرد. این بیانیه هم‌چنین اعلام کرده تاکنون انتقال فرد به فرد این ویروس مشاهده نشده است.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز با اشاره به این که از شیوع این بیماری در چین خبر دارد، اعلام کرده که با دولت چین در تماس است. وی اظهار داشته که منشا این بیماری می‌تواند منابع مختلفی باشد که بسیاری از احتمالات از سارس نیز رایج‌تر است.

بنا بر گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، سازمان جهانی بهداشت در حال بررسی منطقه بوده و به زودی اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر خواهد کرد.

به گزارش سیناپرس: به نظر می رسد این بیماری که شبیه به آنفلوانزای پرندگان و سارس (سندروم تنفسی فوق حاد) است از یک فروشگاه غذای دریایی در نزدیکی هوانان آغاز شده و برخی از اولین نمونه های این عفونت به کارکنانی که در آنجا غرفه دارند مربوط می شود.

اکنون کارکنان بخش بهداشت و مقامات دولتی می گویند علائم این بیماری در دو بیمار زن اهل هنگ کنگ نیز دیده شده است؛ این دو نفر دو هفته قبل از شهر ووهان دیدن کرده بودند.

بنا بر گزارش South China Morning Post مقامات بهداشتی هنوز دقیقا نمی دانندT منشا این بیماری از کجاست اما چند احتمال را مطرح کرده اند.

لازم به یادآوری است که هیچ مرگ و میر ناشی از این ویروس ناشناخته جدید گزارش نشده و به نظر می رسد مقامات چینی حداکثر تلاش خود را برای جداسازی افرادی که احتمال ابتلای آنها وجود دارد از سایر افراد، انجام می دهند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!