افزایش موارد مثبت Covid-19 در میان کارکنان مراقبت های بهداشتی

توریست مالزی – وزارت بهداشت از افزایش موارد مثبت کووید – ۱۹ در میان افراد مقدم، به ویژه کارکنان مراقبت های بهداشتی در بخش های دولتی و خصوصی ابراز...
توریست مالزی – وزارت بهداشت از افزایش موارد مثبت کووید – ۱۹ در میان افراد مقدم، به ویژه کارکنان مراقبت های بهداشتی در بخش های دولتی و خصوصی ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش نیواستریت تایمز، دکتر نور هشام عبدالله وضعیت را نگران کننده توصیف کرد و گفت: آنها نقش مهمی در سیستم مراقبت های بهداشتی کشور دارند. تحقیقات نشان داد که موارد مثبت کارمندان این وزارتخانه بیشتر به دلیل آلودگی بین خودشان (۵۳ درصد) بوده است. این بدان معنی است که بیش از نیمی از آنها، که به کووید – ۱۹ مبتلا شده اند، به نوبه خود سایر همکاران را آلوده کرده اند.

مدیر کل بهداشت گفت: عفونت از جامعه ۲۲ درصد بود و افراد مبتلایی که در حین جابجایی با بیمارانی که هنوز نتایج آزمایش کووید – ۱۹ آنها مشخص نشده بود ۱۷ درصد بوده است. تاکنون هیچ پرسنل بهداشتی وجود نداشته است که هنگام پرستاری از بیمارانی که در بخش های کووید – ۱۹ یا در بخش مراقبت های ویژه فعالیت داشتند مبتلا شده باشند.

دکتر نور هشام به کارکنان مراقبت های بهداشتی یادآوری کرد که همیشه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از بیماری کووید – ۱۹ انجام دهند، به ویژه هنگامی که آنها مجبور به تماس فیزیکی و جابجایی بیمار هستند. نظافت همچنین باید در اولویت مکانهای مشترک مانند پیشخوان پرستار، محل غذاخوری، انبار، فضای نماز و توالت کارمندان باشد.

وی تأکید کرد که همه پرسنل مراقبت های بهداشتی در بیمارستان ها و کلینیک های بهداشتی؛ پزشکان، کارمندان مراقبت های بهداشتی خصوصی و کسانی که در دانشگاه ها هستند باید در طول ساعات کار ماسک جراحی ۳ لایه بزنند و تجهیزات محافظ شخصی (PPE) خود را بپوشند.

این وزارتخانه از همه پرسنل مراقبت های بهداشتی در بخش دولتی و خصوصی می خواهد که در صورت بروز علائم در خانه بمانند و از مراجعه به مکان های عمومی خودداری و برای درمان سریع اقدام نمایند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!