افزایش موارد HIV در بین دانشجویان مالزی

توریست مالزی – دکتر عزیزان عبدالعزیز، رئیس انجمن پزشکی مالزی، گفت: افزایش تعداد موارد جدید HIV در بین دانشجویان دانشگاها نگران‌کننده است. او گفت که این روند نشان می...
توریست مالزی – دکتر عزیزان عبدالعزیز، رئیس انجمن پزشکی مالزی، گفت: افزایش تعداد موارد جدید HIV در بین دانشجویان دانشگاها نگران‌کننده است. او گفت که این روند نشان می دهد که اقدامات پیشگیرانه فعلی کافی نیست.

به گزارش استار، وی گفت: این یک موضوع بهداشت عمومی است که مستلزم اقدام فوری و هماهنگ شامل آموزش جامع سلامت جنسی، افزایش آگاهی و دسترسی به اقدامات پیشگیرانه است. وی بر نیاز به رسیدگی به عواملی مانند شکاف‌های آموزشی، فقدان آگاهی و دسترسی ناکافی به منابع پیشگیرانه مانند کاندوم و پیشگیری قبل از مواجهه (PrEP) تأکید کرد.

دکتر عزیزان همچنین بر نقش والدین به عنوان بخشی از اقدامات پیشگیرانه تاکید کرد. او خواستار اولویت بندی آموزش بهداشت جنسی فراگیر، دقیق و در دسترس شد. ‘آموزش جامع باید اقدامات جنسی ایمن، اهمیت آزمایش منظم، و کاهش انگ مرتبط با HIV و سایر عفونت های مقاربتی (STIs) را پوشش دهد. او افزود: «آموزش دانش‌آموزان مزایای بلندمدتی دارد که بر رفتار و انتخاب‌های سلامتی آنها تا بزرگسالی تأثیر می‌گذارد.

او همچنین خواستار افزایش همکاری بین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، موسسات آموزشی و سازمان های اجتماعی شد تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان به خدمات مشاوره و آزمایش محرمانه دسترسی ساده دارند. ایجاد یک محیط حمایتی که در آن دانشجویان برای جستجوی کمک و اطلاعات احساس امنیت کنند، برای مبارزه با گسترش HIV ضروری است.

موارد جدید HIV در بین دانشجویان ۱۸ تا ۲۵ ساله در مؤسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی افزایش یافته است. وزارت آموزش عالی با استناد به ارقام وزارت بهداشت، اعلام کرد در سال ۲۰۲۰، ۲۱۴ مورد HIV مربوط به دانشجویان دوره سوم بوده است و به دنبال آن در سال ۲۰۲۱ به ۱۸۶ مورد کاهش جزئی رسیده است. این تعداد در سال ۲۰۲۲ به ۲۲۱ مورد و در سال گذشته به ۲۴۴ مورد افزایش یافت.

وی افزود: درصد دانشجویان مؤسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی (مبتلا به HIV) بین ۶.۷ تا ۷.۶ درصد از کل موارد جدید HIV شناسایی شده در سال های ذکر شده است. این بدان معناست که در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۵ درصد و در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سیزده + چهارده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!