افزایش چشمگیر ابتلا به کووید – ۱۹ در سلانگور

توریست مالزی – سلانگور از اواخر ماه سپتامبر پس از ورود و بازگشت افراد از صباح، در موارد کووید – ۱۹ افزایش چشمگیری داشته است. به گزارش نیو استریتس...
توریست مالزی – سلانگور از اواخر ماه سپتامبر پس از ورود و بازگشت افراد از صباح، در موارد کووید – ۱۹ افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش نیو استریتس تایمز، مدیر کل وزارت سلامت دکتر نور هشام عبدالله گفت: اولین خوشه گزارش شده در سلانگور در موج سوم در ۲۸ سپتامبر شناسایی شد. این خوشه به خانواده ای مرتبط است که از صباح برگشته بودند.

افزایش موارد انتقال بیماری از طریق افراد محلی در سلانگور از ۲ اکتبر آغاز شده و تا امروز به طور مداوم در حال افزایش است. سلانگور تا روز سه شنبه ۱۳۲ مورد کووید – ۱۹ را ثبت کرد که تعداد کل موارد سلانگور را به ۳،۴۸۹ مورد رسانده است. در سلانگور ۲۶ خوشه فعال وجود دارد، با ۱۸ (۶۹.۲ درصد) خوشه انتقال محلی، و هشت (۳۰.۸) درصد افرادی که از صباح بازگشتند. شش خوشه گزارش شده از ۱۱ اکتبر در ارتباط با موارد محلی بوده است.

۹ مورد از ۲۶ خوشه ارتباط نزدیک با بیمار در محیط کار (۳۴.۶ درصد) بوده، در حالی که یک مورد به یک مرکز خرید مرتبط است (۳.۸ درصد).یکی از دلایل افزایش بیماری در سلانگور تراکم جمعیت و میزان بالای جابجایی در میان مردم است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

11 + 10 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!