افزایش ۱۶۰ درصدی کووید-۱۹ در میان نوزادان و کودکان

توریست مالزی – موارد جدید کووید-۱۹ در میان نوزادان و کودکان در این کشور به طور تصاعدی افزایش یافته است. به گزارش نیواستریت تایمز، خیری جمال الدین، وزیر بهداشت...
توریست مالزی – موارد جدید کووید-۱۹ در میان نوزادان و کودکان در این کشور به طور تصاعدی افزایش یافته است.

به گزارش نیواستریت تایمز، خیری جمال الدین، وزیر بهداشت مالزی گفت: موارد کووید – ۱۹ در میان کودکان در سال جاری در سطح نگران کننده ای قرار دارد و این وزارتخانه افزایش ۱۶۰ درصدی موارد را در این گروه سنی از هفته اپیدمیولوژیک (EW) پنج تا ششم ثبت کرده است.

در EW 5، در مجموع ۶۵۲۴ مورد از اطفال شامل ۲۲۸۲ مورد در میان نوزادان و کودکان نوپا ۰ تا ۴ سال و ۴۲۴۲ مورد در بین کودکان ۵ تا ۱۱ ساله ثبت شد. در EW 6 این رقم به ۶۱۶۳ مورد در بین افراد ۰ تا ۴ سال و ۱۰۷۹۶ مورد در کودکان بین ۵ تا ۱۱ سال افزایش یافت که تعداد کل موارد در EW 6 را به ۱۶۹۵۹ افزایش داد. از EW1 تا EW7 امسال در مجموع ۴۶۱۹۴ مورد کووید اطفال ثبت شده است که شامل ۱۶۸۱۰ مورد مربوط به نوزادان و کودکان صفر تا ۴ سال و ۲۹۳۸۴ مورد در بین کودکان ۵ تا ۱۱ ساله است. این وزارتخانه همچنین افزایش بستری شدن در بیمارستان را در میان کودکان ثبت کرده است.

وی گفت: برای نوزادان تا ۴ سال هنوز واکسن تایید شده ای در هیچ کشوری وجود ندارد، اما برای افراد ۵ تا ۱۱ ساله، در حال حاضر یک واکسن تایید شده وجود دارد که در مالزی تحت برنامه PICKids (برنامه ملی ایمن سازی کووید-۱۹ برای کودکان) در حال اجرا است. پاسخ (از طرف PICKids) بسیار خوب بوده است، اما کم است. ثبت نام (برای PICKids) هنوز کمتر از یک میلیون است.’

خیری گفت: با افزایش قابل توجه موارد در میان کودکان، والدین باید به فرزندان خود اجازه واکسینه شدن را بدهند. تاکنون، واکسیناسیون هیچ گونه AEFI جدی (عوارض جانبی پس از ایمن‌سازی) را نشان نداده است. بیشتر گزارش‌های AEFI در مورد بچه‌ها خفیف است، که طبیعی است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!