افزایش ۴.۳ درصدی موارد دنگی در سی و چهارمین هفته اپیدمیولوژیک

توریست مالزی – تعداد موارد تب دنگی با ۱۰۱ مورد و ۴.۳ درصد افزایش به ۲۳۴۹ مورد در سی و چهارمین هفته اپیدمیولوژیک (ME34)، برای دوره ۲۰ تا ۲۶...
توریست مالزی – تعداد موارد تب دنگی با ۱۰۱ مورد و ۴.۳ درصد افزایش به ۲۳۴۹ مورد در سی و چهارمین هفته اپیدمیولوژیک (ME34)، برای دوره ۲۰ تا ۲۶ آگوست، در مقایسه با ۲۲۴۸ مورد در هفته قبل رسید.

به گزارش نیو استریت تایمز، دکتر محمد رادی، مدیر کل بهداشت گفت: یک مورد مرگ به دلیل عوارض تب دنگی در این دوره ثبت شده است. تعداد تجمعی موارد تب دنگی ثبت شده تا به امروز ۷۸۲۷۷ مورد بوده است، که در مقایسه با ۳۶۷۰۳ مورد در دوره مشابه در سال ۲۰۲۲ که ۴۱۵۷۴ مورد بود ۱۱۳.۳ درصد افزایش داشته است. در مجموع ۵۵ مورد مرگ ناشی از عوارض تب دنگی در مقایسه با ۲۲ مورد مرگ در مدت مشابه سال گذشته گزارش شده است که افزایش ۳۳ موردی را نشان می دهد.

وی گفت: ۸۲ نقطه کانونی در ME34 گزارش شده است، در مقایسه با ۷۴ منطقه در هفته قبل، با ۵۱ محل در سلانگور، ۲۲ منطقه در مناطق فدرال کوالالامپور و پوتراجایا، هر کدام دو نقطه در نگری سمبیلان، پراک، کلانتان و صباح و یک محل در پنانگ.

دکتر محمد رادی در مورد نظارت چیکونگونیا گفت که سه مورد در ME34 ثبت شده است که تعداد تجمعی موارد را تا به امروز به ۱۵۹ مورد می رساند. برای نظارت بر زیکا، ۲۱۱۴ نمونه خون و ۱۶۷ نمونه ادرار غربالگری شد و نتایج همه منفی بود. – برناما

پاسخی ارسال کنید

*

*

پانزده − هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!