امکان تمدید ویزای منقضی شده دید و بازدید (social visitor pass)

توریست مالزی – دارندگان ویزای منقضی شده دید و بازدید که تا ۲۱ اپریل نمی توانند مالزی را ترک کنند، می توانند برای تمدید درخواست ویزای ویژه کنند. به...
توریست مالزی – دارندگان ویزای منقضی شده دید و بازدید که تا ۲۱ اپریل نمی توانند مالزی را ترک کنند، می توانند برای تمدید درخواست ویزای ویژه کنند.

به گزارش استار، خارجیانی که دارای ویزای منقضی شده دید و بازدید (social visitor pass) هستند و در بازگشت به کشور مبدا خود با مشکل روبرو هستند می توانند برای تمدید اقامت خود در این کشور درخواست گذرنامه ویژه کنند اما باید توسط سفارتخانه های مربوطه پشتیبانی شود.

وزیر کشور داتوک سری حمزه زین الدین گفت: درخواست تمدید به صورت موردی بررسی می شود. ما مسئول رسیدگی به منافع مردم و کشور خود هستیم. اما همچنین نسبت به کسانی که مدت زیادی در مالزی گرفتار شده اند دلسوز هستیم زیرا مرزها بسته است و آنها نمی توانند به خانه خود برگردند. کسانی که برای ترک مالزی به وقت اضافی نیاز دارند می توانند با درخواست مستقیم به من مراجعه و من در مورد پرونده آنها نظر خواهم داد.

مدیر کل مهاجرت داتوک خیر الظائمی داود گفت: خارجی ها باید در تقاضانامه خود اسناد مناسبی را برای اثبات تمکن مالی و آدرس محل سکونت خود ضمیمه کنند. تمام خارجیانی که ویزای ویزیت آنها منقضی شده است باید قبل از ۲۱ اپریل کشور را ترک کنند. این اداره درک می کند که خارجی ها به دلیل کمبود پرواز و وضعیت همه گیر کووید – ۱۹ در بازگشت به کشورهای خود با مشکل روبرو هستند. اما این اداره همچنین چندین مورد سو استفاده از ویزا توسط خارجی ها را طی چندین عملیات اجرایی کشف کرده است، از جمله کار در مراکز تفریحی، مراکز ماساژ و دست داشتن در فحشا، کلاهبرداری و سایر موارد نقض قانون.

وی گفت: اخیراً، خارجیان از چندین کشور ایمیل هایی را از سفارتخانه های خود در مالزی دریافت کرده اند که به آنها اطلاع داده که تا ۲۱ اپریل فرصت دارند این کشور را ترک کنند یا با جریمه نقدی روبرو و یا بازداشت شوند.

وی گفت که تا سال گذشته، ۲۹۱ عملیات اجرایی بدر اماکن تفریحی و مراکز ماساژ با بازداشت ۱۲۸۱ خارجی و ۸۳ کارفرما انجام شده است. خارجیانی که براساس ویزای دید و بازدید مجاز به اقامت در کشور هستند باید از قوانین و مقررات مندرج در قانون مهاجرت پیروی کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

19 − دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!