انتظار می رود قیمت کالاهای خشک و پوشاک امسال ۱۰ درصد افزایش یابد

توریست مالزی – انتظار می رود قیمت کالاهای خشک و پوشاک به دلیل هزینه های بالاتری که تولیدکنندگان با آن مواجه هستند همراه با مسائل تجارت بین المللی تا...
توریست مالزی – انتظار می رود قیمت کالاهای خشک و پوشاک به دلیل هزینه های بالاتری که تولیدکنندگان با آن مواجه هستند همراه با مسائل تجارت بین المللی تا ۱۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش استار، مدیر عامل فروشگاه های (Mydin) داتوک عامر علی میدین گفت: انتظار می رود قیمت کالاهای خشک – مانند بیسکویت، ساردین و نوشیدنی محبوب Milo – در سال جاری بین هشت تا ۱۰ درصد افزایش یابد. بسیاری از تولیدکنندگان به ما گفته‌اند که محصولات به دلایل خاصی (مانند افزایش قیمت‌های مواد خام و هزینه‌های لجستیکی افزایش خواهند یافت». وی با بیان اینکه پیش بینی می شود قیمت پوشاک با موجودی جدید بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد، افزود: قیمت کیف و کفش مدرسه در حال حاضر افزایش یافته است.

وی گفت: انتظار می‌رود که قیمت اقلام مرطوب تثبیت شود. برای کالاهای مرطوب، آنها زنجیره تامین خود را دارند. و در صورت بروز بعضی حوادث مانند سیل قیمت ها بالا می رود. این افزایش را نمی توان به گردن دولت انداخت زیرا تجارت بین المللی را نیز شامل می شود. حتی اگر حقوق شما افزایش یابد، ۳ تا ۵ درصد است، اما محصول (قیمت) ۱۰ درصد افزایش می یابد.

سینار هاریان همچنین به نقل از پروفسور محمد فضلی صبری، کارشناس مالی مصرف‌کننده، گفت که افزایش هزینه‌های کالا بین ۱۰ تا ۳۰ درصد بر هزینه‌های خانوار تأثیر می‌گذارد، خانواده‌ای که معمولاً حدود ۲۰۰۰ رینگیت در ماه هزینه می‌کرد، انتظار می‌رود اکنون ماهانه ۶۰۰ رینگیت بیشتر هزینه کند. یا ۳۰ درصد بیشتر.

فضلی به خانوارها پیشنهاد کرد که سبک زندگی خود را تغییر دهند و هزینه‌های غیرضروری خود را برای مقابله با افزایش قیمت‌ها کاهش دهند، و پیشنهاد کرد که اقتصاد گیگ یا اقتصاد دیجیتال را به عنوان راهی برای تکمیل درآمد بررسی کنند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که دولت در اعمال نظارت بر افزایش قیمت‌ها و کمک به مردمی که از افزایش هزینه‌های زندگی آسیب دیده‌اند، محکم‌تر عمل کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفده − هشت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!