انتقاد از سخنرانی نجیب تون رزاق، در اتاق بازرگانی چین

توریست مالزی – منتقدان دولت مالزی از اتاق بازرگانی بین المللی چین به دلیل دعوت از «نجیب رزاق» نخست وزیر سابق مالزی برای انجام سخنرانی در کارگروه اقتصادی به...
توریست مالزی – منتقدان دولت مالزی از اتاق بازرگانی بین المللی چین به دلیل دعوت از «نجیب رزاق» نخست وزیر سابق مالزی برای انجام سخنرانی در کارگروه اقتصادی به شدت انتقاد کردند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری «اورآسیا ریویوو»، یک دیپلمات پیشین مالزی ضمن انتقاد از شرکت برگزار کننده کارگروه مشترک اقتصادی چین و مالزی، گفت که تنها دولت چین می تواند مشخص کند که دعوت نامه برای «نجیب رزاق» نخست وزیر سابق مالزی برای شرکت در جلسه کارگروه جهانی اقتصادی چین تمدید شود.

بدین ترتیب منتقدان دولت فعلی مالزی که از سوی حزب نجیب رزاق حمایت می شوند سخنرانی او را در کارگروه اقتصادی چین به میزبانی اتاق بازرگانی بین المللی چین توهینی به کشور و مردم مالزی می دانند.

در ماه اوت ۲۰۲۰ نجیب رزاق به تحمل ۱۲ سال زندان از سوی دادگاه مالزی با اتهامات فساد و پولشویی محکوم شد. با این حال اوایل ماه گذشته دادگاه استیناف برگزار شد و اجرای حکم وی را به تعلیق انداخت تا دادگاه فدرال این کشور به درخواست تجدید نظر پرونده نخست وزیر سابق مالزی رسیدگی کند.

کارگروه اقتصاد چین در «پتالینگ جایا» با شرکت اتاق بازرگانی بین المللی چین از سوی «شورای چین برای بهبود تجارت جهانی» و موسسه مالزیایی «استراتژی بین الملل» به شکل مشترک برگزار شد. نخست وزیر پیشین مالزی به عنوان مهمان افتخاری در این مراسم دعوت شده بود و سخنرانی نیز ایراد کرد. منتقدان می گویند «نجیب رزاق» به دلیل اتهامات حقوقی نمی بایست به این مراسم دعوت می شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سیزده − 11 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!