اندونزی آماده میزبانی از شرکت‌های آمریکایی خارج شونده از چین

توریست مالزی – یک مقام ارشد دولت اندونزی اعلام کرد این کشور در حال آماده‌سازی حدود ۴ هزار هکتار زمین در “جاوه مرکزی” برای جادادن و استقرار شرکت‌های آمریکایی...
توریست مالزی – یک مقام ارشد دولت اندونزی اعلام کرد این کشور در حال آماده‌سازی حدود ۴ هزار هکتار زمین در “جاوه مرکزی” برای جادادن و استقرار شرکت‌های آمریکایی است که قصد دارند در پی شیوع کرونا و جنگ تجاری آمریکا و چین از آن کشور خارج شوند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های اندونزیایی ، “گنجار پرانوو” فرماندار جاوه مرکزی اندونزی گفت این طرح در پیگرد یک گفت‌وگوی تلفنی بین جوکو ویدودو رئیس جمهوری اندونزی با دونالد ترامپ همتای آمریکایی او اجرا می‌شود. وی در عین حال افزود: اما تا الان گزارشی از نام این شرکت‌ها در اختیار نداریم.

ترامپ روز ۲۵ آوریل در یک گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهوری اندونزی درباره خرید دستگاه‌های تنفسی (ونتیلاتور) و سرمایه‌گذاری احتمالی آمریکا در اندونزی بخصوص در بخش دارو و درمان رایزنی کرد. بنا بر آمار رسمی، در سه ماهه اول سال جاری میلادی حدود ۱۴۱ میلیارد دلار در اندونزی سرمایه‌گذاری شده است که بیش از ۴۶ درصد از این مبلغ سرمایه‌گذاری خارجی بوده است.

پیش از این و در بحبوحه تردیدهای جهانی درباره مناسب بودن کشور چین به عنوان قطب تولیدی در پی بحران کرونا، یک رسانه هندی نیز گزارش داده بود که حدود یک هزار شرکت جهان در حال بحث و رایرنی با مقامات کشور هند برای انتقال فعالیت‌های تولیدی خود به این کشور هستند.

برخی رسانه‌های ژاپن نیز گزارش داده‌اند که شیوع کرونا باعث شده تا زنجیره های تولید که عمدتا به چین وابستگی زیادی داشتند دچار گسست شوند و دیگر نباید اجازه داد تا چنین اتفاقی رخ دهد. بر همین اساس، ژاپن نام صدها شرکت بزرگ خود از جمله موسسات صنعتی مشهور را با هدف مقابله با چین و برخی از کشورهای دیگر، در یک فهرست امنیتی قرار داده است تا از آنها حمایت کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

13 − چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!