اندونزی زنی را که قبل از خوردن گوشت خوک، «بسم‌الله» گفته بود به دو سال زندان محکوم کرد

توریست مالزی – دادگاهی در اندونزی یک زن را به اتهام «برانگیختن نفرت مذهبی» به دو سال زندان محکوم کرد. این زن در ویدئویی که در شبکه اجتماعی تیک‌تاک...
توریست مالزی – دادگاهی در اندونزی یک زن را به اتهام «برانگیختن نفرت مذهبی» به دو سال زندان محکوم کرد. این زن در ویدئویی که در شبکه اجتماعی تیک‌تاک منتشر کرده، اول «بسم‌الله» می‌گوید و سپس گوشت خوک را که در اسلام حرام است می‌خورد.

به گزارش یورونیوز، همچنین طبق حکم دادگاه، لینا لطفیاواتی به پرداخت ۲۵۰ میلیون روپیه (۱۶ هزار و ۲۶۲ دلار) جریمه شده است. لطفیاواتی که با نام لینا موکرجی هم شناخته می‌شود، قبل از خوردن گوشت خوک در این ویدئو، عبارت کوتاه «بسم‌الله» را به زبان می‌آورد. این ویدئو با بازدید زیادی همراه بوده است. بعد از اینکه او به اتهام توهین به مقدسات در دادگاه محاکمه شد، در شبکه‌های اجتماعی ابراز پشیمانی کرد. پس از اعلام حکم دادگاه، او بار دیگر هم عذرخواهی کرد.

لطفیاواتی پس از پایان دادگاه گفت: «من شوکه هستم. بارها عذرخواهی کرده‌ام. در واقع می‌دانم اشتباه کردم، اما انتظار نداشتم حکم دادگاه دو سال زندان باشد.» اندونزی بزرگترین کشور مسلمان در جهان است و در آنجا خوردن گوشت خوک، «حرام» است.

اتهام تحریک نفرت علیه یک گروه مذهبی بخشی از قوانین توهین به مقدسات است که منتقدان دولت اندونزی می‌گویند برای محدود کردن آزادی بیان مورد استفاده قرار می‌گیرد. عثمان حمید، مدیر اجرایی عفو بین‌المللی در امور اندونزی گفت که «آنچه برای لینا اتفاق افتاده، علیرغم وعده‌های دولت» برای حافظت از آزادی بیان تعجب آور نیست. او ادامه داد که این قوانین همچنین برای هدف قرار دادن اقلیت‌های مذهبی استفاده می‌شود.

باسوکی تاهاجا پورناما، فرماندار مسیحی جاکارتا در سال ۲۰۱۷ میلادی به دلیل استناد به آیه‌ای از قرآن در طول یک سخنرانی انتخاباتی به اتهام توهین به مقدسات به دو سال حبس محکوم شد. در سال ۲۰۱۸ هم، یک دادگاه دیگر در اندونزی یک زن چینی به نام میلینا را که از یک مسجد برای ایجاد سر و صدا شکایت کرده بود به دلیل توهین به مقدسات به ۱۸ ماه زندان محکوم کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

18 − هشت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!