اندونزی و مالزی خواهان نشست ویژه «آ سه آن» پیرامون میانمار شدند

توریست مالزی – رهبران دو کشور اندونزی و مالزی روز جمعه خواستار برگزاری یک نشست ویژه با هدف بررسی تحولات اخیر در میانمار پس از کودتای نظامی ارتش این...
توریست مالزی – رهبران دو کشور اندونزی و مالزی روز جمعه خواستار برگزاری یک نشست ویژه با هدف بررسی تحولات اخیر در میانمار پس از کودتای نظامی ارتش این کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عرب نیوز، سران دو کشور اندونزی و مالزی اعلام کردند که از وزرای خارجه کشورهای جنوب شرقی آسیا خواسته شده تا نشست ویژه‌ای برای گفتگو پیرامون تحولات اخیر در میانمار برگزار کنند.

«محی الدین یاسین» نخست وزیر مالزی گفت که کودتای نظامی در میانمار «یک گام رو به عقب در فرآیند دموکراسی در این کشور» بود. «جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی نیز اعلام کرد که از وزرای خارجه این کشور و مالزی خواسته شده است تا با رئیس «اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا» (آسه آن) برای برگزاری نشستی ویژه پیرامون میانمار گفتگو کنند.

گفتنی است، ارتش میانمار بامداد روز دوشنبه (یکم فوریه / ‏۱۳‬ بهمن ماه) طی یک سری عملیات هماهنگ و برنامه‌ریزی شده «آنگ سان سوچی» رهبر غیر رسمی این کشور را به همراه شماری از مقامات بلندپایه حزب «اتحادیه ملی برای دموکراسی» بازداشت و در این کشور «وضعیت فوق العاده» اعلام کرد.

شبکه تلویزیونی وابسته به ارتش میانمار نیز اعلام کرد که در پی این کودتای نظامی، قدرت سیاسی به «مین آنگ هلاینگ» فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور انتقال یافته است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 − پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!