انواع غذاهای پرانکان (Peranakan)

توریست مالزی- غذاهای سنتی پرانکان (Peranakan) در آماده سازی و طعم و مزه  کاملا متفاوت است. این غذاهای خوش طعم و عطر شامل جیو هو چر (Jiu Hu Char)...
توریست مالزی- غذاهای سنتی پرانکان (Peranakan) در آماده سازی و طعم و مزه  کاملا متفاوت است. این غذاهای خوش طعم و عطر شامل جیو هو چر (Jiu Hu Char) از جلبک دریایی و فلفل است. ایام پونته (Ayam Pongteh) یک مرغ خرد شده نمکی و شیرین همراه سیب زمینی سرخ شده و پخته شده با گولا ملاکا (gula melaka) و لوبیا سویا تخمیر شده. آیام بوح کلوک (Ayam Buah Keluak) از آجیل درخت کپایانگ (Kepayang) است که تنها در مالزی و اندونزی یافت می شود.

سمبل پتای اودانگ (Sambal Petai Udang) یک میگو تند و سبزیجات است. انواع مرغ های سرخ شده با نام تجاری نیونا (Nyonya Inchi Kabin) که مرغ همراه با شیر نارگیل، گیاهان و ادویه جات و ترشی جات مختلف تهیه می شود.

مرغ کاپیتان (Chicken Kapitan) اساسا یک غذای مقوی است که ترکیبی خیره کننده از ادویه های معطر و شیر نارگیل دارد.  Asam Pedas آسام پداس (Asam Pedas) یک ماهی تند که با چیلی و ادویه جات ترشی جات (تمبر هندی) تهیه می شود. همه این غذاها جزیی از فرهنگ و سنت  پرانکان مالزی است که در مراسم های مختلف و یا رستوران های مختلف آن را می توان یافت.


پاسخی ارسال کنید

*

*

18 + 18 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!