اولین انتشار صکوک سبز برای تامین مالی پروژه های برق آبی در مالزی

توریست مالزی – شرکت تلکوسانگ هیدرو با موفقیت ۴۷۰ میلیون رینگیت اوراق مالی اسلامی میان مدت منتشر کرد. به گزارش ایستانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی...
توریست مالزی – شرکت تلکوسانگ هیدرو با موفقیت ۴۷۰ میلیون رینگیت اوراق مالی اسلامی میان مدت منتشر کرد.
به گزارش ایستانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت تلکوسانگ هیدرو، اولین صکوک سبز برای تامین مالی پروژه های برق آبی را به ارزش ۴۷۰ میلیون رینگیت تحت قرارداد وکالت در مالزی منتشر کرد.
این اوراق که دارای رتبه اعتباری AA۳ از موسسه رتبه بندی RAM است، در ۱۵ نماد با نرخ های ۴.۸۰ الی ۵.۸۰ درصد و با سررسیدهای ۴ تا ۲۰ ساله منتشر شد.
صکوک سبز شرکت تلکوسانگ هیدرو، منطبق با دستورالعمل سرمایه گذاری های مسئولیت پذیر و پایدار(SRI) کمیسیون اوراق بهادار مالزی و استانداردهای صکوک سبز اتحادیه ملل جنوب شرق آسیا(ASEAN) است.
منابع حاصل از انتشار این اوراق جهت تامین مالی دو پروژه برق آبی مجموعاً با ظرفیت تولید ۴۰ مگاوات به کار گرفته می شود.
شایان ذکر است، صکوک سبز یا صکوک دوستدار محیط زیست آن دسته از اوراق بهاداری است که جهت تامین مالی پروژه‌هایی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر و یا دوستدار محیط زیست منتشر می‌شود. در این اوراق ضرورتی برای سبز بودن دارایی (دارایی دوستدار محیط زیست) مبنای انتشار وجود ندارد؛ یعنی به طور مثال بانی می‌تواند دارایی فیزیکی خود را که یک نیروگاه سوخت فسیلی است، برای تامین مالی یک پروژه دوستدار محیط زیست مبنا قرار دهد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 + 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!