اومیکرون مثل سویه‌های قبلی هم بستری می‌کند هم می‌کُشد

توریست مالزی – سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که هرچند به نظر می‌رسد که شدت بیماری ناشی از ابتلا به سویه اومیکرون از ویروس کرونا نسبت به سویه دلتا...
توریست مالزی – سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که هرچند به نظر می‌رسد که شدت بیماری ناشی از ابتلا به سویه اومیکرون از ویروس کرونا نسبت به سویه دلتا کمتر است اما این گونه از ویروس را نمی‌توان «خفیف» ارزیابی کرد.

به گزارش یورونیوزف جنت دایاز، مسئول مدیریت بالینی سازمان جهانی بهداشت گفت که بنا به بررسی‌های اولیه خطر بستری شدن افراد پس از ابتلا به سویه اومیکرون کمتر است. سویه اومیکرون کمتر از دو ماه پیش برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد. مسئول مدیریت بالینی سازمان جهانی افزود که به نظر می‌رسد خطر شدت گرفتن بیماری «کووید ۱۹» در میان جوانان و سالمندان پس از ابتلا سویه اومیکرون کمتر باشد.

سخنان این مقام سازمان جهانی بهداشت هم‌راستا با نتایج تحقیقاتی است که پیش از این در آفریقای جنوبی و بریتانیا درباره سویه اومیکرون انجام شده بود. تاثیر سویه اومیکرون بر بیماری «کووید ۱۹» در میان سالمندان یکی از پرسش‌هایی بود که تاکنون برای آن پاسخی وجود نداشت.

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در عین حال هشدار داد: «اومیکرون مانند سویه‌های قبلی مردم را به بیمارستان می‌کشاند و می‌کُشد.» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت همچنین نسبت به «سونامی» سویه‌های اومیکرون و دلتا به دنبال رکوردشکنی موارد ابتلا به «کووید ۱۹» در سطح جهان هشدار داد. وی بار دیگر خواستار دسترسی منصفانه به واکسن کرونا در سطح جهان شد.

تدروس ادهانوم تاکید کرد که تزریق دُزهای یادآوری واکسن کرونا یکی پس از دیگری در شمار محدودی از کشورهای جهان به پایان همه‌گیری کرونا کمک نخواهد کرد. او افزود که «میلیاردها نفر» در سطح جهان همچنان به طور کامل در برابر بیماری ویروس کرونا «آسیب‌پذیر» هستند.

همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون جان بیش از پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر را در سطح جهان گرفته است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 + 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!