اکثر بیماران واکسینه شده در بخش مراقبت های ویژه در مالزی، دریافت کنندگان Sinovac هستند

توریست مالزی – یک مطالعه توسط وزارت بهداشت مالزی نشان می دهد که اکثر بیماران واکسینه شده بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU) و مرگ و میر، در...
توریست مالزی – یک مطالعه توسط وزارت بهداشت مالزی نشان می دهد که اکثر بیماران واکسینه شده بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU) و مرگ و میر، در بین دریافت کنندگان واکسن Sinovac است.

به گزارش نیواستریت تایمز، این مطالعه نشان می دهد در حالی که ۰.۰۱۱ درصد از دریافت کنندگان واکسن Sinovac پس از ابتلا نیاز به درمان در ICU داشتند، اما تنها ۰.۰۰۲ درصد از دریافت کنندگان واکسن Pfizer و ۰.۰۰۱ درصد از دریافت کنندگان واکسن AstraZeneca با شرایط مشابه در بخش ICU بستری شده اند.

دکتر کالایاراسو پیریاسامی، مدیر موسسه تحقیقات بالینی (ICR) گفت که این مطالعه همچنین نشان داد که میزان پیشرفت بیماری در کشور ۱.۳۰ مورد برای هر ۱۰۰ نفر است.

در ارزیابی واکسن های کووید -۱۹ تحت برنامه ملی ایمن سازی کووید -۱۹ مالزی (RECoVaM) ، ۱۴.۵۰۰.۹۸۴ فرد کاملاً واکسینه شده شرکت کردند و مشترکاً توسط ICR و گروه ویژه ایمن سازی (CITF) از ۱ آوریل تا ۱۲ سپتامبر مورد مطالعه قرار گرفتند.

دکتر کالایاراسو گفت: این مطالعه نشان داد، از روزی که فرد هر دو دوز واکسن را تکمیل می کند. نیمی از مبتلایان در ۳۰ روز اول (پس از واکسیناسیون کامل) بیمار شده اتد. میزان آلودگی بین ۵.۲۰ تا ۵.۳۰ درصد در ۱۲۰ روز پس از واکسیناسیون کامل ثبت شد. با این حال، میزان کلی بیماری در کشور بسیار پایین است و این موثر بودن واکسن های کووید -۱۹ را نشان می دهد.

وی افزود: فارغ از مارک واکسن ، مطالعه RECoVaM همچنین نشان داد که میزان بستری کلی در ICU در بین افراد واکسینه شده کامل ۰.۰۰۶۶ درصد و میزان مرگ و میر کلی در بین آنها ۰.۰۱۰ درصد است. واکسیناسیون کامل می تواند خطر بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه را تا ۸۳ درصد کاهش دهد و خطر مرگ ناشی از کووید را تا ۸۸ درصد کاهش دهد. واکسیناسیون کامل می تواند به ازای هر ۶۷ فرد مبتلا به کووید -۱۹، بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU) و برای هر ۹۷ فرد مبتلا، یک مورد مرگ را کاهش دهد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده − 15 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!