اکونومیست: سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری گوگل جذابیت مالزی را به عنوان مرکز داده در منطقه افزایش می دهد

توریست مالزی – یک تحلیلگر گفت که سرمایه گذاری قابل توجه ۲ میلیارد دلاری (۹.۴ میلیارد رینگت) توسط غول فناوری گوگل در مالزی، جذابیت این کشور را به عنوان...
توریست مالزی – یک تحلیلگر گفت که سرمایه گذاری قابل توجه ۲ میلیارد دلاری (۹.۴ میلیارد رینگت) توسط غول فناوری گوگل در مالزی، جذابیت این کشور را به عنوان مرکز داده در منطقه افزایش خواهد داد.

به گزارش استار، دکتر محد افزانیزم عبدالرشید، اقتصاددان ارشد بانک Muamalat Malaysia Bhd، گفت: دولت باید از این فرصت برای جذب سرمایه گذاری های بیشتر استفاده کند که می تواند پیچیدگی و تنوع اقتصاد مالزی را افزایش دهد. این توسعه بر صنایع مختلف از جمله املاک و مستغلات تأثیر مثبت خواهد گذاشت و تقاضا برای کابل‌های برق، پست‌ها، خرید مکانیکی و مهندسی، سیستم‌های تهویه و تهویه مطبوع را ایجاد می‌کند».

انتظار می رود ورود گوگل به طور قابل توجهی جذابیت مالزی را به عنوان یک مقصد ترجیحی برای مراکز داده افزایش دهد. مالزی زمین وسیع، تامین انرژی پایدار و نیروی کار ماهر را ارائه می‌دهد و یک اکوسیستم ایده‌آل برای شرکت‌هایی ایجاد می‌کند که به دنبال ایجاد مراکز داده هستند.

گوگل سرمایه گذاری جدید خود را به مبلغ ۲ میلیارد دلار (۹.۴ میلیارد رینگت) در مالزی اعلام کرده است، از جمله توسعه اولین مرکز داده خود در این کشور و منطقه Google Cloud برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برای خدمات ابری در سطح محلی و در سراسر جهان، همچنین به عنوان برنامه های آموزش هوش مصنوعی (Al) برای دانش آموزان و مربیان.

در همین حال، رئیس دانشکده هوش مصنوعی دانشگاه فناوری مالزی (UTM)، استادیار دکتر محد نذری مهرین، گفت که سرمایه‌گذاری گوگل در مالزی به طور قابل توجهی قابلیت‌های هوش مصنوعی این کشور را افزایش می‌دهد و باعث نوآوری و رشد اقتصادی می‌شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دوازده − هشت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!