اگر ثبت نام کم باقی بماند، دولت به تلقیح اجباری کووید – ۱۹ فکر می کند

کوالالامپور: اگر تعداد ثبت نام برای واکسیناسیون کم باقی بماند، دولت ممکن است مجبور شود تصمیم سختی در مورد واکسیناسیون کووید – ۱۹ تا سپتامبر امسال اتخاذ کند. به...
کوالالامپور: اگر تعداد ثبت نام برای واکسیناسیون کم باقی بماند، دولت ممکن است مجبور شود تصمیم سختی در مورد واکسیناسیون کووید – ۱۹ تا سپتامبر امسال اتخاذ کند.

به گزارش نیواستریت تایمز، خیری جمال الدین، ​​وزیر علوم، فناوری و نوآوری گفت که چنین اقدامی برای دستیابی به سطح ایمنی گله ای مورد نظر تا ماه دسامبر است که به موجب آن ۷۰ درصد مردم واکسینه می شوند. سپتامبر نقطه مهمی خواهد بود که در آن می توانیم به ۷۰ درصد افراد واکسینه شده در ماه دسامبر برسیم. (سپتامبر نیز زمانی است) که ما مقدار بیشتری واکسن خواهیم داشت. اگر نتوانیم افراد را مجبور به ثبت نام کنیم، در این صورت میزان واکسیناسیون کمتر خواهد بود.

وی گفت: “من به هیات دولت گفتم که در ماه سپتامبر باید تصمیم بگیریم و واکسیناسیون را اجباری کنیم. از ۸ آپریل، ۸۳۰۹،۴۸۰ نفر ثبت نام کرده اند تا واکسینه شوند. بیش از نیم میلیون نفر اولین دوز واکسن خود را دریافت کرده اند، در حالی که ۳۶۰،۹۷۱ دوز دوم خود را دریافت کرده اند. مرحله ۲ برنامه واکسیناسیون که از ۱۹ آپریل آغاز می شود و تا اوت ادامه دارد، برای حدود ۹.۴ میلیون شهروند مسن ۶۰ سال به بالا و گروه های پر خطر است.

قرار ملاقات دریافت کنندگان از ۵ آپریل، دو هفته قبل از تاریخ واکسیناسیون به آنها اطلاع داده می شود. فاز ۳ از ماه می تا فوریه سال آینده آغاز می شود و هدف آن واکسیناسیون حدود ۱۳.۷ میلیون شهروند و غیر شهروند ۱۸ ساله و بالاتر است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!