ایران به مقام هفتم بازی‌های آسیایی هانگژو چین رسید

توریست مالزی – کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی با ۱۳ طلا، ۲۱ نقره و ۲۰ برنز به مقام هفتم بازیهای آسیایی هانگژو چین رسید. ایران در دوره قبلی...
توریست مالزی – کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی با ۱۳ طلا، ۲۱ نقره و ۲۰ برنز به مقام هفتم بازیهای آسیایی هانگژو چین رسید. ایران در دوره قبلی بازی‌های آسیایی به رتبه ششم رسیده بود.

به گزارش بی بی سی، در رتبه‌بندی نهایی تیم چین با ۲۰۰ طلا، ۱۱۱ نقره، ۷۱ برنز و مجموع ۳۸۲ مدال در جایگاه اول رتبه‌بندی بازی‌های آسیایی قرار گرفت. تیم‌های ژاپن و کره جنوبی هم در جایگاه دوم وسوم این بازیها قرار گرفتند. ایران نسبت به دوره قبلی بازی‌ها، هفت مدال طلا کمتر کسب کرد که باعث سقوط یک پله‌ای‌اش در رده بندی نهایی شد. کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا ۲۰ مدال طلا، ۲۰ مدال نقره و ۲۲ مدال برنز کسب کرده بود.

یکی از ضعیف‌ترین نمایش‌ها در این دوره از بازی‌ها را تیم فوتبال ایران داشت که با شکست از تیم هنگ کنگ حذف شد. تیم های هندبال و بسکتبال و واترپلو هم برخلاف دوره قبل مدالی کسب نکردند. تیم تیراندازی ایران که در المپیک جهانی توکیو صاحب مدال طلا شده بود، هیچ مدالی در بازی‌های آسیایی چین کسب نکرد. همچنین تیم‌های وزنه‌برداری، تکواندو، دوومیدانی، کبدی و کاراته برخلاف دوره قبل موفق به کسب مدال طلا نشدند. اما عملکرد خوب ایران در پینگ‌پنگ، شطرنج و تک مدال ژیمناستیک فراتر از انتظارها بود.

ایران همچنین دوچرخه سواری زنان برنز گرفت. فرانک پرتوآذر در مسابقات کراس کانتری دوچرخه سواری کوهستان در بازی‌های آسیایی هانگژو، با زمان یک ساعت و ۴۲ دقیقه و ۴۴ ثانیه به مدال برنز رسید، در حالی که هونگ فنگ لی چینی با یک ساعت و ۳۰ دقیقه و ۵۹ ثانیه (۱۲ دقیقه کمتر از پرتوآذر) قهرمانی را از آن خود کرد و کایژیا ما از چین نیز زمان یک ساعت و ۳۶ دقیقه و ۴۵ ثانیه را ثبت کرد و نقره گرفت. ایران در کشتی (فرنگی و آزاد) در مجموع ۱۰ مدال گرفت که دستک در مقایسه با دوره قبل عملکردی بهتری داشت.

در روز پایانی بازی‌های آسیایی هانگژو، همچنین سارا بهمن یاردر کاراته زنان مدال برنز را دریافت کرد. ایران نسبت به بازی‌های آسیایی جاکارتا ۱۵۰ ورزشکار کمتر به چین فرستاده بود اما برخی گزارش‌ها حاکی از اعزام همراهان فراوان غیرورزشی با کاروان ایران بود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

18 + 19 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!