ایران سومین تیم پیر جام جهانی

توریست مالزی – تیم ملی ایران که به عنوان نخستین تیم آسیایی حضورش در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ را قطعی کرد، از مسن‌ترین تیم‌های حاضر در این مسابقات به...
توریست مالزی – تیم ملی ایران که به عنوان نخستین تیم آسیایی حضورش در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ را قطعی کرد، از مسن‌ترین تیم‌های حاضر در این مسابقات به شمار می‌رود.

به گزارش دویجه وله، رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در قطر برگزار می‌شود و تیم ملی فوتبال ایران نیز یکی از ۳۲ تیم حاضر در این مسابقات خواهد بود. شاگردان دراگان اسکوچیچ اما براساس آمار (و پیش از مشخص شدن تکلیف صعود سه تیم دیگر به جام جهانی) با میانگین سنی ۲۷.۸ که در آخرین دیدارهایشان مقابل کره جنوبی و لبنان ثبت شد، یکی از مسن‌ترین‌ تیم‌های حاضر در این مسابقات خواهند بود.

تیم‌های ملی فوتبال پرتغال با میانگین سنی ۲۸ و ژاپن با ۲۷.۹ در رده‌های اول و دوم هستند و ایران که در دو بازی آخرش، مهدی طارمی ۲۹ ساله را همراه نداشت و حسین‌زاده ۲۱ ساله به جای او به تیم ملی دعوت شد، رتبه سوم مسن‌ترین تیم‌های حاضر در مسابقات را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که تا هفت ماه آینده ایران قطعا در محدوده سنی ۲۸ سال قرار خواهد داشت. پس از ایران نیز، تیم‌های اروگوئه، برزیل و تونس در رده‌های بعدی مسن‌ترین تیم‌ها قرار دارند.

نکته قابل توجه این که بر اساس آمار سنی بازیکنان، آمریکا و انگلیس که دو رقیب ایران در جام جهانی هستند جزو جوان‌ترین تیم‌های جام به شمار می‌روند. تیم ملی فوتبال مکزیک با میانگین سنی ۲۲.۷ و آمریکا با میانگین سنی ۲۳.۸، که هر دو از قاره آمریکا در این مسابقات شرکت می‌کنند، در رده اول و دوم جوان‌ترین تیم‌های حاضر در این مسابقات خواهند بود. غنا، اسپانیا، اکوادور و انگلیس نیز با میانگین سنی ۲۵ سال دیگر تیم‌های جوان جام جهانی خواهند بود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پانزده − 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!